Exalo Drilling zwiększy zatrudnienie

Środa, 07 Sierpień 2013 14:47

PIŁA. Exalo Drilling zamierza zatrudnić kolejne załogi wiertnicze w związku z uruchomieniem kolejnych odwiertów oraz planami inwestycyjnymi spółki.

Rekrutacja ta jest pierwszym etapem zwiększania zatrudnienia w obszarach bezpośrednio związanych z usługami wiertniczymi świadczonymi przez spółkę w związku z rozwojem jej działalności

Exalo obecnie zatrudnia około 2,5 tys. osób na stanowiskach wiertniczych i serwisowych. W związku z rozwojem spółki oraz planowanym zwiększeniem skali prowadzonej działalności, w tym na rynkach zagranicznych, spółka planuje zwiększać zatrudnienie w obszarze operacyjnym, tj. na wiertniach. Właśnie rozpoczyna się rekrutacja.

– Zgodnie z założeniami, pierwszy etap rekrutacji zostanie zrealizowany do końca sierpnia br. Uwzględniając natomiast nasze plany rozwojowe, w perspektywie kolejnych miesięcy i kilku najbliższych lat nie wykluczamy dalszego zwiększania zatrudnienia w obszarach bezpośrednio związanych z usługami wiertniczymi – mówi Piotr Truszkowski, Prezes Zarządu Exalo Drilling.

W wyniku połączenia pięciu spółek wiertniczo-serwisowych funkcjonujących wcześniej odrębnie w ramach Grupy PGNiG, Exalo dysponuje dziś zróżnicowaną flotą ponad 50 urządzeń wiertniczych oraz rekonstrukcyjno-wiertniczych, a także szerokim zapleczem technicznym dla usług serwisowych. – Dążymy do optymalizacji stopnia wykorzystania posiadanych jednostek, a także planujemy dalszą modernizację i rozbudowę parku maszynowego w celu zwiększania skali naszej działalności, w związku z czym będziemy potrzebować dodatkowych pracowników do obsługi urządzeń – wyjaśnia prezes Truszkowski.

Exalo poszukuje pracowników do załóg wiertniczych na różne stanowiska, m.in. otworowych, elektromonterów i mechaników. Rekrutacja adresowana jest do osób z doświadczeniem, ale przede wszystkim do absolwentów Akademii Górniczo-Hutniczej i szkół technicznych.

– Oferujemy stabilne zatrudnienie, na podstawie umowy o pracę, oraz jasno zdefiniowaną ścieżkę awansu i rozwoju zawodowego, a także pakiet socjalny. Niezbędne doświadczenie nowi pracownicy będą mogli zdobyć już w Exalo pod okiem naszej wysoko wykwalifikowanej kadry – wskazuje Marta Lewandowska, Dyrektor ds. Personalnych w Exalo Drilling.

Atutem pracy w Exalo jest ponadto możliwość zdobycia doświadczenia nie tylko w kraju, lecz również na kontraktach zagranicznych. Obok Polski, która jest obecnie głównym rynkiem działalności Exalo, spółka prowadzi prace także w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej, a także na wybranych rynkach Azji i Afryki, m.in. w Kazachstanie i Ugandzie. 

REKLAMA


Komentarze

Predi
0
 
 
Najpierw zwolnili teraz zatrudniają.
Autor *
Zatwierdź
Anuluj
ja
0
 
 
to tak samo jak w philipsie!!
Autor *
Zatwierdź
Anuluj
Wielbiciel PO?
+2
 
 
A Szejnfeld z Głowskim nie zrobili z tego tytułu konferencji prasowej? - przecież to ich SUKCES!!! Jak zresztą wszystkie inne sukcesy jakie są w Pile.
Autor *
Zatwierdź
Anuluj


REKLAMA

Internetowy dziennik FaktyPilskie.pl zastrzega sobie prawo redakcji do skrótów, bądź usunięcia komentarza zawierającego treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca tego rodzaju komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.
 
GALERIA
Wybrane zdjęcia z naszej galerii

FAKTYPILSKIE.PL Wszelkie prawa zastrzeżone
Design by: StudioSzahal.pl

hosting zapewnia zenbox.pl

strona główna | galeria | reklama | ogłoszenia | kontakt z redakcją