Używki - wróg półkolonistów z Wyrzyska

Środa, 14 Sierpień 2013 09:51

WYRZYSK. Dobiegły końca półkolonie w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku, z których skorzystało 25 uczniów.

Podczas półkolonii uczniowie mieli okazję zwiedzić skrawek naszej Ojczyzny i realizować program profilaktyczny ,,Używki - to mój wróg”. Pierwszego dnia uczniowie pojechali do kina „Helios” w Pile na film ,,Uniwersytet potworny ” i do aquaparku, gdzie korzystali z basenu.Nazajutrz realizowali w szkole program profilaktyczny „Pijąc alkohol niszczysz zdrowie”. Brali udział w konkursach i zawodach sportowych, po czym pojechali do Bożejewiczek koło Żnina, by poznać życie mieszkańców Dzikiego Zachodu w wybudowanym niedawno miasteczku westernowym „Silverado City”.


Kolejnego dnia udali się do ogrodu zoologicznego w Poznaniu, aby wykorzystać wiedzę zdobytą na lekcjach przyrody i poznać gatunki niektórych zwierząt. W Poznaniu bawili się też na „Malcie”.

Następnego dnia koloniści obejrzeli produkcję „Jaki wpływ ma na mnie nikotyna?”. Pracowali w grupach i wykonywali plakaty o szkodliwości palenia papierosów. Później pojechali do ośrodka wypoczynkowego „Płotki” w Pile. Tam korzystali z plaży i kąpieli w jeziorze.Dzień później, chcąc sprawdzić swe wiadomości historyczne, zwiedzali pierwszą stolicę Polski -  Gniezno. Poznali żywot i działalność św. Wojciecha oraz władców Polski.

W czasie trwania półkolonii realizowany był program profilaktyczny ,,Używki - to mój wróg”. Uczniowie wysłuchali pogadanki na temat szkodliwości palenia papierosów i picia alkoholu oraz obejrzeli filmy związane z tą problematyką.

Organizatorkami i opiekunkami półkolonii były nauczyciele szkoły: Kornelia Kwasińska, Anna Kostecka, Ewelina Łuka, Anna Pietrasik i Edyta Kałużna. Przeprowadzona forma wypoczynku dzieci pozwoliła w pełni zrealizować cele i założenia programowe półkolonii.

Realizacja założonych celów możliwa była dzięki dofinansowaniu Urzędu Miejskiego w Wyrzysku - Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Kornelia Kwasińska 

REKLAMA


KomentarzeREKLAMA

Internetowy dziennik FaktyPilskie.pl zastrzega sobie prawo redakcji do skrótów, bądź usunięcia komentarza zawierającego treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca tego rodzaju komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.
 
GALERIA
Wybrane zdjęcia z naszej galerii

FAKTYPILSKIE.PL Wszelkie prawa zastrzeżone
Design by: StudioSzahal.pl

hosting zapewnia zenbox.pl

strona główna | galeria | reklama | ogłoszenia | kontakt z redakcją