Reklama

Konkursy z odpadami w roli głównej

Czwartek, 19 Grudzień 2013 18:30

PIŁA.
Związek Międzygminny „Pilski Region Gospodarki Odpadami Komunalnymi” podsumował dwa konkursy, których ideą było propagowanie wiedzy na temat gospodarki odpadami komunalnymi.

W konkursie plastycznym „Odpadowa karuzela” wzięli udział uczniowie klas I-III szkół podstawowych. Nadesłano 36 prac z 20 szkół. Zgodnie z regulaminem, wszystkie placówki otrzymały certyfikaty oraz pakiety multimedialnych programów edukacyjnych: Encyklopedia Przyrody, Encyklopedia Nauki, Encyklopedia Wszechświata, Encyklopedia: Jak to działa, Encyklopedia Dinozaurów.

Jury postanowiło przyznać poza regulaminem równorzędne wyróżnienia specjalne za artystyczny przekaz zasad segregacji odpadów, które obowiązują na terenie Związku: dla Szkoły Podstawowej im. Bojowników o Wolność i Demokrację w Krzyżu Wlkp. (autorzy: Izabela Skowronek i Wiktoria Godawa, opiekun: Kamila Grzegorek); Samorządowej Szkoły Podstawowej w Bądeczu (autorzy: Paweł Dróbka, Wiktoria Kozłowska, Agata Półtorak, Magdalena Samolińska, Emilia Siuda, Weronika Ugorska, opiekun: Hanna Łasińska); Zespołu Szkół Nr 3 im. Lotników Polskich w Pile (autorzy: Agata Jasiukiewicz, Martyna Lach, Weronika Drygała, Ada Grubich, opiekun: Katarzyna Sykutera-Świerczyńska); Szkoły Podstawowej im. St. Staszica w Osieku nad Notecią (autorzy: Martyna Janowiak, Marcel Betański, opiekun: Sławomira Chwaja-Połom) i Szkoły Podstawowej w Okonku (autorzy: Zosia Dendek, Nina Czyżewska, Marysia Ufnowska, Justyna Superson, Gabrysia Kuchta, Oliwia Żurawska, opiekun: Edyta Soliwoda).


Tego samego dnia podsumowano również konkurs literacki „Opowiadanie z odpadem w tle”, na które zgłoszono 25 prac z 6 szkół. Jury przyznało poza regulaminem trzy równorzędne wyróżnienia specjalne. Otrzymali je Maja Szczęsnowicz z Zespołu Szkół nr 1 w Pile za pracę „Pułapka”, Filip Wyrwa z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wieleniu za pracę „Zapiski z dziejów ziemi zbrukanej” i Patrycja Nowicka z Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Krzyżu za pracę „Sen, który zmienił życie planety”.Biorąc pod uwagę innowacyjne podejście do problematyki segregacji odpadów, jury zadecydowało o następującym podziale nagród indywidulanych. Za zajęcie III miejsca nagrodę w postaci tabletu otrzymała Sandra Matulis (Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wieleniu) za pracę „Zagłada”, umiejętnie ukazującą problem zanieczyszczenia środowiska, a także sposób rozwiązania tego problemu. Za zajęcie II miejsca aparatem cyfrowym została nagrodzona Katarzyna Jerzy (Gimnazjum im. Ziemi Nadnoteckiej w Drawsku) za ciekawą opowieść literacką z motywem baśniowym, umiejscowioną w rodzimym środowisku Puszczy Noteckiej. Za zdobycie I miejsca z laptopem wróciła do domu Katarzyna Szymczak (Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyrzysku), autorka pracy „Plastikowa butelka”, czyli literackiego spojrzenia na problem odpadu z perspektywy plastikowej butelki, przemierzającej drogę ze sklepu przez gospodarstwo domowe po recykling.

Po lekturze prac konkursowych członkowie jury (Małgorzata Sypuła - przewodnicząca, kierownik Działu Gospodarki Odpadami i Administracji ZM PRGOK, Małgorzata Biała - artysta plastyk, Romuald Burczyk - ZielonyPunktCo, Agnieszka Matusiak - specjalista ds. gospodarki odpadami, informacji i edukacji ekologicznej ZM PRGOK) przyznali zgodnie, że pozostają pod wrażeniem świadomości ekologicznej młodego pokolenia.
 

REKLAMA


Komentarze

fp
+5
 
 
Powiedzcie mi jak mam wytłumaczyć dzieciom fakt zabierania przez jedną śmieciarkę wszystkich posegregowanych śmieci...?
Autor *
Zatwierdź
Anuluj
Działkowiec
+3
 
 
To jest jedna wielka kpina. Chlew jak był tak jest jeszcze większy. Proszę zobaczyć jak wyglądają kubły ? O jakiej wy segregacji pieprzycie? gdzie są te specjalne, dedykowane pojemniki? dlaczego wywóz jest realizowany jednym rodzajem śmieciarki? Dlaczego psie gówna nie są systematycznie wywożone z tych czerwony skrzynek. Tylko to śmierdzi i gnije. Ludzie !!!! O czym wy gadacie ?

Szanowna Redakcjo, jedzcie z aparatem za 2km za park miejski w Pile, tam za działki pod lotniskiem, wystarczy 1-2 km to zobaczycie ten chlew jaki tam jest.

Cały ten cyrk służy tylko jednemu, zgarnąć od nas kasę i wydać kumplom z ferajny. A szanowne władze piły. Wy fontanny budujecie i zoo a 2 km dalej bydło śmieci w krzaki wyrzuca. Ludzie, stuknijcie się łomem w głowy !!!
Autor *
Zatwierdź
Anuluj


REKLAMA

Internetowy dziennik FaktyPilskie.pl zastrzega sobie prawo redakcji do skrótów, bądź usunięcia komentarza zawierającego treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca tego rodzaju komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.
 
GALERIA
Wybrane zdjęcia z naszej galerii

FAKTYPILSKIE.PL Wszelkie prawa zastrzeżone
Design by: StudioSzahal.pl

hosting zapewnia zenbox.pl

strona główna | galeria | reklama | ogłoszenia | kontakt z redakcją