Pływali w sobotę i niedzielę

07:31, 27.07.2016 msz

W sobotę we wczesnych godzinach rannych dwóch śmiałków, mieszkańców gminy Kaczory, wyruszyło do Olsztyna na IV Otwarte Mistrzostwa Polski Masters w pływaniu długodystansowym na wodach otwartych.

Marcin Wypych i Paweł Lisiecki zmierzyli się z dystansem 3000 metrów. Obaj panowie uplasowali się w pierwszej połowie stawki - na 80 zawodników w kategorii open Paweł Lisiecki zajął 36 miejsce i 5 w swojej kategorii wiekowej, Marcin Wypych uplasował się odpowiednio na 40 i 8 miejscu.

Nazajutrz panowie, wzmocnieni kolejnym zawodnikiem z Kaczor - Maciejem Wojciechowskim, wystartowali w Wągrowcu w Maratonie Pływackim o Błękitną Wstęgę Jeziora Durowskiego, zorganizowanym przez Miejski Klub Pływacki „Lider” z okazji dni Wągrowca. Na dystansie 1500 metrów Marcin Wypych zajął drugie miejsce, Paweł Lisiecki był trzeci, a Maciej Wojciechowski siódmy.