Wiktor Puciłowski zagrał na III Grand Prix Polski

08:08, 15.04.2018 fp Aktualizacja: 08:10, 15.04.2018
Skomentuj

Wiktor Puciłowski, tenisista stołowy Łobzonki Wyrzysk, wystąpił po raz trzeci z rzędu w Grand Prix Polski Żaków, które odbyło się w Mławie (woj. mazowieckie).

Przepustkę do tych prestiżowych zawodów wychowankowi trenera Krzysztofa Pijanowskiego dała wygrana w III Grand Prix Wielkopolski, które odbyło się w marcu w Poznaniu. Sam start w Grand Prix Polski jest bardzo dużym sukcesem popartym ciężką pracą tego bardzo młodego zawodnika. W najmłodszej kategorii w Polsce blisko 600 zawodników posiada licencję, a tylko 64 występuje na zawodach rangi krajowej. Warto podkreślić, że awans wywalczyć można zajmując 1 lub 2 miejsce w zawodach na szczeblu wojewódzkim.

Wiktor na Grand Prix Polski w Mławie zajął 41. Miejsce, powtarzając swój wynik z II Grand Prix Polski, które odbyło się na początku lutego w Łaziskach Górnych.

Na koniec sezonu, w czerwcu, odbędą się Mistrzostwa Polski Żaków w Kraśniku. Tenisista Łobzonki wraz ze swoimi kolegami będą mieli szansę wywalczyć awans do Kraśnika podczas Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego Żaków, które odbędą się 2 czerwca w Gnieźnie. Trzymajmy kciuki!