18 punktów dla "Gwdy" na OOM w Chorzowie

12:35, 04.08.2018 Zbigniew Łapacz, PLKS Gwda Piła Aktualizacja: 12:39, 04.08.2018

Lekkoatleci pilskiej "Gwdy" dobrze zaprezentowali się w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które odbyły się na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Prawo uczestnictwa w tej imprezie wywalczyło aż siedmioro zawodników "Gwdy". Bardzo bliski medalu był kilkakrotny medalista mistrzostw Polski Dawid Borowik (na zdjęciu). Najpierw w biegu eliminacyjnym na 400 metrów zajął drugie miejsce z czasem 49,71 sek. W kolejnym dniu po zaciętym biegu finałowym na 400 metrów podopieczny trenera Ignacego Krzewińskiego wywalczył czwartą lokatę z nowym wartościowym rekordem życiowym 49,03 sek. Dawid kwalifikuje się do szerokiego składu na przyszłoroczne mistrzostwa Europy juniorów.

Dwie wysokie lokaty premiowane uczestnictwem w uroczystej dekoracji na imprezie w Chorzowie wywalczyli Piotr Konek i Mieszko Tobera. Pierwszy z nich zajął siódme miejsce w chodzie na 10 km z rezultatem 57:48,76, natomiast Mieszko był ósmy w biegu na 3000 metrów z czasem 9:18,88. Czwartą osobą punktującą była Hanna Krajewska , która w biegu na 3000 metrów zajęła dwudziestą lokatę z rezultatem 11:24,80.

Pozostała trójka zawodników "Gwdy" miała następujące lokaty: 21 miejsce Szymon Ramusiewicz - bieg 2000 m prz. - 7:07,50; 22 miejsce Jacek Włodarczak - skok w dal 5,92 m; 23 miejsce Filip Dziuba - bieg na 3000 m - 9:51,75.

Do punktacji drużynowej doliczone zostały wyniki biegów sztafetowych, które były rozgrywane w terminach wcześniejszych w kilku miastach Polski. Sztafeta chłopców 4x400 m wywalczyła punktowane jedenaste miejsce.

W sumie zespół pilskiej "Gwdy" w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zdobył w Chorzowie 18 punktów. Tym samym w obecnym sezonie ma ich już 92. Dorobek ten zapewne będzie znacząco powiększony przez młodzików, którzy na początku września startować będą w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Poznaniu.