Udane starty młodych lekkoatletów Gwdy

15:42, 21.09.2018 fp Aktualizacja: 15:45, 21.09.2018

Druga część sezonu sportowego 2018 dla lekkoatletów Gwdy jest zdominowana występami najmłodszych zawodników.

W Warszawie młodzicy udanie zaprezentowali się podczas Ogólnopolskich Zawodów "Nestle Cup 2018", w Poznaniu odbył się drugi rzut Klubowej Ligi Młodzików, a krótko potem odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, kończące całoroczny cykl imprez wliczanych do ogólnopolskiego współzawodnictwa w sporcie młodzieżowym.

Lekkoatleci Gwdy na tych imprezach mieli podwójną satysfakcję. W końcowej punktacji w Klubowej Lidze Młodzików na 31 startujące zespoły zajęli II miejsce. Wygrał klub Orkan Środa Wlkp. - 2292 pkt., przed PLKS Gwda Piła - 2200 pkt. i KS Stal Ostrów Wlkp. - 2097 pkt. Natomiast w końcowej punktacji zespołowej Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, w gronie 53 klubów młodzi sportowcy Gwdy wywalczyli trzecie miejsce: (26 pkt.) - za MKS Kusy Szczecin (34 pkt.) i Orkanem Środa (30 pkt.)

Lekkoatleci Gwdy tradycyjnie już reprezentują powiat pilski w dwóch dużych wojewódzkich imprezach lekkoatletycznych, wliczanych do międzypowiatowego współzawodnictwa o Puchar Marszałka  Wielkopolski. Pierwszą z dwóch były Mistrzostwa Wielkopolski Zrzeszenia LZS juniorów młodszych połączone z Memoriałem im. Mariana Głuszka, wieloletniego wybitnego działacza sportowego z Poznania. Zawody odbyły się we Wrześni. Pilanie wywalczyli tam dziewięć medali, w tym dwa srebrne i siedem brązowych. Było też wiele wysokich punktowanych miejsc, co zapewne będzie miało wpływ na wysoką lokatę powiatu pilskiego w punktacji drużynowej, której jeszcze nie znamy.

Medale w pilskiej reprezentacji wywalczyli: srebrne - Nikodem Najda - rzut oszczepem - 42,77 m (ZSP 3 Piła), Filip Dziuba - bieg na 800 m - 2:11,45 (CK Nauka Piła), brązowe - Mieszko Tobera - bieg na 1500 m - 4:31,89, Paweł Konek - bieg na 400 m - 54,80 sek. (ZS Staszica Piła), Piotr Konek - bieg na 1500 m - 4:50,52 (ZS Staszica Piła), Dominika Rózga - skok wzwyż - 140 cm (ZSG Piła), Dawid Przybylski - skok wzwyż - 140 cm (ZST Piła), Jakub Pawłowski - 110 m ppł - 18,91 sek. (ZST Piła), Michał Łuszkiewicz - skok w dal – 546 cm (LOTS Piła).