Finał Pucharu Wielkopolski Nordic Walking

07:58, 31.08.2016 Dariusz Janecki, Marek Kąckowski
Skomentuj Grażyna Budasz Grażyna Budasz

Tegoroczna edycja Pucharu Wielkopolski w Nordic Walking składała się z czterech zawodów: w Jastrowiu, Okonku, Wągrowcu i na zakończenie w Śremie.

W finale pucharu pogoda spłatała figla zawodnikom i już podczas podróży do Śremu całą drogę lało. Nie inaczej było w trakcie rejestracji i samych zawodów. Impreza obywała się na terenie Parku Powstańców Wielkopolskich, gdzie mieści się kompleks sportowy oraz stadion Śremskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – to na tym terenie zlokalizowano start i metę zawodów. Tam również umiejscowiono biuro zawodów oraz punkt gastronomiczny.

Chociaż deszcz padał coraz mocniej, zawody odbyły się planowo. Start do obu dystansów rozpoczął się na stadionie. Na starcie, na obu dystansach, stanęło ponad 250 zawodników, w tym 11 kijkarzy z Jeziorek. W zasadzie można by śmiało stwierdzić, że bardziej pasowałyby tego dnia zawody pływackie, niż nordic walking. Początek trasy od samego startu zalany był po kostki wodą. Rozmokły grunt nie sprzyjał kijkarzom zarówno od początku trasy, jak też na całej jej długości, która przebiegała parkowymi alejkami. Już po pierwszej pętli trasa stała się niczym grzęzawisko. Rozmokłe podłoże stworzyło klejącą się do nóg błotnistą breję. Trasa stała się bardzo trudna i śliska, przez co i niebezpieczna. Mimo tych przeciwności udało się wszystkim ukończyć zawody w doskonałych humorach.

Dla grupy z Jeziorek zawody okazały i tym razem owocne. Na dystansie 10 km zawodnicy uplasowali się na następujących miejscach: Krzysztof Prawucki - na drugim miejscu, Kasia Banaszkiewicz i Rafał Nowakowski na miejscu trzecim w swoich kategoriach wiekowych. Na dystansie 5 km Sebastian Rajewski zajął pierwsze miejsce, a trzecie w open, a Agnieszka Janecka uplasowała się na miejscu trzecim.

Podsumowano również wyniki w poszczególnych kategoriach całego Pucharu Wielkopolski. I tak w klasyfikacji generalnej Pucharu Wielkopolski NW na dystansie 10 km Krzysztof Prawucki zajął pierwsze miejsce, a Katarzyna Banaszkiewicz i Rafał Nowakowski zajęli drugie miejsca w swoich kategoriach wiekowych. W klasyfikacji generalnej na 5 kilometrów - również w swoich kategoriach wiekowych - pierwsze miejsce zajął Sebastian Rajewski, natomiast Agnieszka Rajewska wywalczyła miejsce trzecie.

Podsumowano również klasyfikacje drużynowe. Miło nam poinformować, że drużyna „Jeziorki-Aktywna Wieś” zajęła wysokie czwarte miejsce wśród 65 drużyn startujących w tegorocznym Pucharze Wielkopolski NW.

Warto przypomnieć, że na początku sierpnia zakończył się również Puchar Pomorza Nordic Walking w Koszalinie, w którym to drużyna Jeziorki-Aktywna Wieś zajęła siódme miejsce na 61 startujących.