Dziewczęta z Basketu zagrały w Opalenicy

17:23, 31.10.2016 fp

Młodziczki Młodsze KS Basket Piła rozpoczęły w sobotę Wojewódzką Ligę U-13 Kobiet wyjazdowym meczem do Opalenicy.

Był to pierwszy historyczny mecz młodej drużyny żeńskiej koszykówki w KS Basket Piła. Po chwilowym przespaniu początku meczu (8-0 dla gospodyń), nasze zawodniczki wzięły się do roboty i zakończyły pierwszą odsłonę wynikiem 7-14. Druga kwarta to popis gry pilanek zarówno w obronie, jak i ataku. Tę kwartę nasze dziewczyny wygrały 14-6 i na przerwę schodziliśmy z jednopunktowym prowadzeniem 21-20.

Druga połowa nie była już tak udana. W trzeciej kwarcie zaczęły się problemy z konstruowaniem akcji i zbyt dużą ilością fauli (wynik kwarty 9-2 dla Opalenicy). Ostania odsłona to gra najsilniejszych zawodniczek obu ekip. Niestety w naszym zespole wciąż brakowało skutecznych wykończeń akcji, co skrupulatnie w kontrze wykorzystywały gospodynie z MKS Opalenicy wygrywając 4 kwartę wynikiem 17-3 oraz cały mecz 46-26.

Trener Tomasz Pochylski jest zadowolony z postawy młodych koszykarek z Piły, które dały z siebie wszystko, zostawiły serce na boisku i walczyły o każdą piłkę.

- Jest wiele elementów technicznych do poprawy, tak więc czeka nas ciężka praca na treningach, aby w rewanżu na własnym parkiecie odegrać się dziewczynom z MKS Opalenica. Występujemy w lidze po raz pierwszy i zbieramy doświadczenie, ale niewykluczone, że pilanki zrobią niejedną niespodziankę – dodaje trener Pochylski.

Punkty w sobotnim meczu dla KS Basket Piła zdobywały: Dominika Rutkowska 12, Wiktoria Zbonik 3, Julia Kowalska 3, Michelle Chura Quispe 2, Weronika Nadskakuła 2, Natalia Szarejko 2, Alicja Bąbińska 1, Klaudia Nielipowicz 1, Klaudia Kobiałko, Julia Czapczyk.

Najbliższy mecz dziewcząt to ponownie wyjazd, tym razem do Nowego Tomyśla w piątek 4 listopada. Życzymy naszym koszykarkom powodzenia!