Zamknij

Drugie zwycięstwo Basketu Piła w trzeciej lidze

07:55, 09.01.2017 fp
Skomentuj fot. KS Basket Piła fot. KS Basket Piła

W minioną sobotę Basket Piła pokonał na własnym parkiecie RKKS Rawię Rawicz 94-69.

Mimo wysokiego zwycięstwa nie był to łatwy mecz dla pilan. Młodzież z Rawicza rewelacyjnie weszła w mecz prowadząc 8-0 w pierwszych 4 minutach gry. Po tak fatalnym początku spotkania, trener Pochylski wziął czas, dokonał kilku zmian w składzie i Basket zaczął grać swoją koszykówkę, czyli agresywną obronę na całym boisku, wymuszającą błędy przeciwników z wyniku 0-8 po kolejnych 4 minutach było już 19-13 dla gospodarzy.

Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 28-20.

Druga odsłona meczu to kontrola wydarzeń na boisku, akcje kosz za kosz i na przerwę Basket schodził z prowadzeniem 48-38.

Po przerwie pilanie szybko wypracowali przewagę. Łukasz Mostek rozegrał się na dobre i w trzeciej kwarcie na 30 pkt. Basketu sam zdobył 14 oczek (a w całym meczu 16) i dzięki temu nasi koszykarze po trzech odsłonach prowadzili 78-53.

Ostatnia kwarta była wyrównanym pojedynkiem punkt za punkt. W tej części zagrali wszyscy zawodnicy Basketu desygnowani do składu na to spotkanie. Mecz kończy się wynikiem 94-69.

- Cieszy sytuacja że prawie wszyscy zawodnicy Basketu zdobyli punkty. Swój najlepszy mecz w sezonie zagrał młody i utalentowany pilanin Cezary Woliński, uczeń Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile - podkreśla trener .

Punkty dla Basketu zdobywali: Lipiński 20, Mostek 16, Uliczka 16, Pochylski 14, Krylov 10, Woliński 8, Żebrowski 5, Rajewicz 3, Rutkowski 2, Białkowski, Pasieka

Zespół dziękuje licznie zgromadzonym kibicom Basketu za wsparcie akcji kupowania cegiełek-koszulek, które przy braku finansowania z miasta ratują doraźnie sytuację pilskiego klubu.

Najbliższy mecz Basket rozegra 21 stycznia na własnym parkiecie. Rywalem będzie MKK Pyra Poznań. Liczymy na udany rewanż Basketu - w Poznaniu pilanie nieznacznie ulegli potatos team 80-77.