Zamknij

Rewelacyjne zwycięstwo młodziczek Basketu

09:12, 09.01.2017 fp
Skomentuj fot. KS Basket Piła fot. KS Basket Piła

Do prawdziwej sensacji doszło w niedzielnym meczu Wojewódzkiej Ligi Młodziczek Młodszych, gdzie koszykarki Enea Basket Piła wygrały z liderkami grupy C - Dream Team Nowy Tomyśl.

Dziewczyny trzymają formę od ostatniego turnieju w Turowie i we wczorajszym meczu potwierdziły fakt bardzo szybkiego robienia postępów zarówno w taktyce jak i technice użytkowej każdej z zawodniczek. Przypomnijmy, że nie tak dawno (4 listopada) pilanki uległy koszykarkom z Nowego Tomyśla 82-45. Niedzielny mecz jest ewidentnym przykładem na to, że młode "baskeciary" mogą wygrać z każdym w naszej grupie, skoro udało im się to uczynić z liderem tabeli.

Przez 2,5 kwarty gospodynie goniły rywalki. Różnica punktowa oscylowała w granicach 5-10 pkt. dla przyjezdnych. Przełom w prowadzeniu nastąpił pod koniec 3 kwarty, kiedy to nasze zawodniczki "odjechały" rywalkom robiąc run'a 14-0 zaledwie w 4 minuty gry. Olbrzymia zasługa w tych 4 minutach przypada Dominice Rutkowskiej, która zdominowała grę w tym okresie czasu (w całym meczu zdobyła 18 punktów).

Na ostatnią część meczu pilanki wyszły z prowadzeniem 57-49. Jednak bardzo szybko straciły przewagę punktową i po chwili było 59-57 dla gospodyń. Po 4-minutowym przestoju grę w swoje ręce przejęła kapitan zespołu Alicja Bąbińska, która rewelacyjnie rozgrywała i w trudnych momentach brała ciężar gry na swoje barki (zdobyła 11 pkt. w meczu). Na uwagę zasługuje Amelia Porębska, która wróciła do zespołu po kilkutygodniowej przerwie i dorzuciła cenne 10 oczek (z czego 6 pkt. w samej końcówce meczu). Mecz kończy się cennym zwycięstwem gospodyń 73-63.

Punkty dla Enea Basket Piła zdobyły: D. Rutkowska 18, A. Bąbińska 11, A. Porębska 10, J. Kowalska 10, W. Nadskakuła 8, K. Kobiałko 4, M. Chura Quispe 2, W. Zbonik 2, N. Szarejko 2, Z. Gniot 2, K. Nielipowicz  2, N. Piątek 2.

- Na olbrzymie słowa uznania zasługuje cały zespół. Ten mecz pokazał, że koszykówka jest grą zespołową i dosłownie wszystkie dziewczyny dołożyły przysłowiową cegiełkę do zwycięstwa, gdyż każda z nich zapunktowała w tym meczu. Dziewczyn heroicznie walczyły o każdą piłkę (aż 3 z nich zeszły z boiska za 5 fauli w meczu), wiele razy lądując w parterze. Dziewczyny pokazały, że są zgraną ekipą nie tylko poza boiskiem (walcząc i wspierając klub), ale szczególnie na parkiecie. Jestem bardzo dumny z gry naszych młodych koszykarek i niezmiernie zadowolony z postępu sportowego jakie zrobiły w tak krótkim czasie. Nic, tylko życzyć sobie aby takich zwycięstw było więcej i żeby ta dzisiejsza radość i euforia trwała dalej - skomentował mecz trener Tomasz Pochylski.