Judocy po zimowym obozie. Złoto i brąz w Mysiadle

14:34, 12.02.2017 fp

W ferie zimowe od 1 do 10 lutego w Zespole Szkół nr 3 w Pile zorganizowany był obóz sportowy w judo. 40 zawodników trenowało pod okiem trenerów Tomasza Jopka, Mariana Tałaja i Józefa Jopka.

W trakcie obozu zawodnicy wyjeżdżali na walki niemieckiego Frankfurtu nad Odrą. 11 lutego, zaraz po bozie, z bardzo dobrymi wynikami uczestniczyli w Pucharze Polski Seniorów i Seniorek w Judo w Mysiadle koło Warszawy. Złoty medal w wadze 78 kg wywalczyła Paula Kułaga, a brązowy w wadze 48 kg zdobyła Katarzyna Wiszniewska. Siódme miejsce w wadze 90 kg zajął Tomasz Drzewiecki. Wymienieni zawodnicy zdobyli kwalifikacje na start w Pucharach Świata (4-5 marca) - dziewczyny w Pradze, a Tomek w Katowicach. Cała trójka to studenci Państwowej Wyższej  Szkoły Zawodowej w Pile.

W Mysiadle wystartował także Gracjan Wyroślak (81 kg), który jednak przegrał na etapie walk eliminacyjnych.

Wyjazd na zawody wspomogła firma SPEDEX spółka z o.o. ze Stobna.