Judocy przywieźli z Poznania worek medali!

09:28, 20.02.2017 fp

23 medale przywieźli pilscy judocy z Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w Judo Juniorów, Juniorów Młodszych, Młodzików i Dzieci, które rozegrano w Poznaniu.

W zawodach uczestniczyło 29 klubów z terenu naszego województwa, w tym podopieczni trenerów Józefa i Tomasza Jopków, którzy wrócili do domów z pokaźnym bagażem medali.

Złote krążki wywalczyli Tomasz Drzewiecki, Oskar Pazdaj, Beniamin Podemski, Gracjan Wyroślak, Jakub Serwatka, Miłosz Kłos, Oskar Nawrocki, Adam Stodolski, Wojciech Drygała, Grzegorz Drygała, Natalia Janocha i Oliwia Cebieniak. Po srebro sięgnęli Filip Janocha, Maciej Tymiec, Kacper Kozera, Szymon Jęśko-Białek, Maksymilian Stasiuk, Mateusz Dolny i Natalia  Cyganowska. Brązowe medale zdobyli Martyna Graś, Mateusz Mazurek, Paweł Łajdych i Jakub Pudłowski. Piąte miejsce zajął Grzegorz Huryń.

- Piła w tych mistrzostwach odniosła bardzo duży sukces. Rozpoczęliśmy sezon od naprawdę mocnego uderzenia - komentuje trener Józef Jopek.

Przy okazji zawodów prezes Okręgowego Związku Judo Mariusz Groński wręczył pamiątkowe puchary najlepszym zawodnikom w rankingu za 2016 rok. W tym gronie znaleźli się Paula Kułaga, Katarzyna Wiszniewska, Tomasz Drzewiecki, Beniamin Podemski, Adam Stodolski, Wojciech Drygała i Gracjan Wyroślak.