500 uczestników mistrzostw województwa LZS

18:53, 28.04.2017 fp

Na profesjonalnie przygotowanym obiekcie lekkoatletycznym MOSiR w Pile odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Zrzeszenia LZS. W tej dużej imprezie wystartowało ponad 500 zawodników z całego województwa, którzy rywalizowali o medale w trzech kategoriach wiekowych: juniorów młodszych, juniorów i młodzieżowców.

Imprezę otworzyli wiceprzewodnicząca sejmiku województwa wielkopolskiego Mirosława Rutkowska-Krupka oraz z ramienia Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS w Poznaniu olimpijczyk z Monachium Tadeusz Kulczycki. Wiceprzewodnicząca sejmiku wręczyła Przewodniczącemu Rady Powiatowej LZS w Pile Wiesławowi Łosiowi odznaczenie „Za Zasługi w Rozwoju LZS Województwa Wielkopolskiego”.

Głównym organizatorem tej cyklicznej już imprezy był Klub Sportowy PLKS „Gwda” Piła przy współudziale pilskiego MOSiR-u, Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS w Poznaniu, Starostwa Powiatowego i Gminy Piła oraz „Gwdy” spółki z o.o. w Pile. Zawody były przeprowadzone bardzo sprawnie, wręczono wiele pucharów za odbyte imprezy szczebla wojewódzkiego LZS. Część trofeów zostało w Pile dla szkół z miasta i powiatu.

Reprezentację gospodarzy stanowili zawodnicy zrzeszenia w LZS w PLKS „Gwda” Piła. Łącznie wywalczyli oni 22 medale. Drużynowo powiat pilski zajął drugie miejsce. Najlepszy wynik zawodów w pilskiej reprezentacji uzyskała Agata Trzaskalska, która wygrała bieg na 100 ppł juniorek ze świetnym wynikiem 15,69 sek. Pozostałe medale zdobyli: złote- Michał Lamtschek - skok wzwyż juniorów - 175 cm; Anna Zartt - bieg na 200 m juniorek młodszych - 29,08 sek.; Karolina Sobkowska - skok w dal juniorek - 467 cm; Dawid Borowik - bieg na 100 m juniorów młodszych - 11,72 sek.; Jakub Lewandowski - skok w dal juniorów - 651 cm; Krystian Wojciechowski – bieg na 400 m juniorów młodszych - 53,40 sek.; Filip Dziuba - bieg na 800 m juniorów młodszych - 2:07,54.

Srebrne medale wywalczyli: Oriana Furmańczyk - bieg na 100 m juniorów młodszych - 13,85 sek.; Anna Zartt - bieg na 100 m ppł. juniorów młodszych - 17,91 sek.; sztafeta dziewcząt 4 x 100 m (Agata Trzaskalska, Karolina Sobkowska, Anna Zartt, Oriana Furmańczyk) - 51,98 sek.; Michalina Makowiecka - bieg na 800 m juniorek - 2:37,00; Natalia Galicka - pchnięcie kulą juniorek młodszych - 10,33 m; Wiktor Przepióra - bieg na 110 m ppł. juniorów młodszych - 17,75 sek.; Mieszko Tobera - bieg na 1500 m juniorów młodszych - 4:25,62.

Brązowe medale zdobyli: Katarzyna Pufal - bieg na 100 m juniorów -14,39 sek.; Jagoda Dziuba - bieg na 200 m juniorek młodszych - 29,98; Mateusz Fąs - bieg na 1500 m juniorów młodszych - 4:25,80; Gracjan Publicewicz - bieg na 400 m juniorów młodszych - 58,55 sek.