Leszek Sadowski w koszulce mistrza Polski

12:13, 15.06.2017 fp

W Sokołowie Podlaskim odbyły się mistrzostwa Polski kolarzy masters w jeździe indywidualnej na czas i jeździe dwójkami, w której uczestniczył jedyny pilanin jeżdżący aktualnie w grupie FTI Racing Team, Leszek Sadowski.

Pierwszego dnia zawodnicy pokonywali trasę długości 17,5 km po pofałdowanym terenie samodzielnie, natomiast nazajutrz jechali parami. Pogoda jak na tegoroczny sezon była wspaniała dla kibiców, słoneczna przy temperaturze powietrza 25-26 stopni, dla kolarzy jednak było to trochę za gorąco.

W pierwszym dniu Leszek Sadowski zajął 6 miejsce z czasem 25 min. 13 sek. Do podium zabrakło 14 sek. Jak przyznał, podium było w zasięgi możliwości, ale na starcie zabrakło wiary w siebie.

Następnego dnia nastąpiła metamorfoza i po dokładnej analizie jazdy indywidualnej, omówieniu i porannym przejechaniu trasy z partnerem Zdzisławem Krawcem z grupy GTC Skalnik Gracze, powróciła wiara do walki o medal. Po bardzo dobrej, równej i zrealizowanej w całości zgodnie z ustaleniami jeździe na trasie uzyskali czas 24 min 26 sek. Osiągnięty rezultat okazał się na wagę zwycięstwa i zdobycia koszulki i tytułu mistrza Polski. Jest to drugi tytuł i koszulka Leszka Sadowskiego, pierwszą zdobył w 2014 roku. Zdobytą obecnie - mimo że w parze - Sadowski uważa za cenniejszą, ponieważ w swojej grupie wiekowej należy już do tych starszych, a „juniorzy” mocno naciskają.

Do tego sezonu pilski zawodnik przygotowywał się pod okiem trenera Artura Kozala, który prowadzi grupę FTI Racing Team i przed wyjazdem na mistrzostwa wygrał m.in. Maraton Trzech Rzek i Mistrzostwa Obornik w jeździe indywidualnej na czas, zdobył tytuł wicemistrza Polski w jeździe indywidualnej na czas maratończyków na dystansie38 km oraz dwukrotnie zwyciężył jazdę indywidualną na czas na Torze Poznań.

Przed Leszkiem Sadowski krótka chwila odpoczynku i w lipcu dalsze wyścigi. Sezon kolarski dopiero się rozkręca, mamy nadzieję, że do października forma zostanie utrzymana i wyniki będą jeszcze bardziej wyśrubowane.