Zamknij
REKLAMA

Susana Lachele ułamki sekund od minimum

14:17, 19.06.2017 | fp
REKLAMA
Skomentuj

Tylko i aż 0,23 sekundy zabrakło zawodniczce Gwardii Piła do minimum na Mistrzostwa Świata U-18. Ale nie wszystko jeszcze stracone.

Podczas 17. Memoriału Edwarda Listosa we Wrocławiu w biegu na 400 m ppł wystartowały Susana Lachele i Patrycja Adamek. W zawodach można był zdobywać kwalifikacje do udziału w imprezach najwyżej rangi. Susana uzyskała wynik 60,73 sek., a Patrycja 64,25s. Minimum uprawniające do startu w mistrzostwach Świata U-18, które w lipcu odbędą się w Nairobi (Kenia) to 60,50 sek. Susanę czeka jeszcze za tydzień start w Toruniu, gdzie pobiegnie na 100 i 200 m, a także start we Francji na dystansie 400 m; miejmy nadzieję, że uda jej się jeszcze uzyskać tę kwalifikację.

Klaudia Adamek, która przygotowuje się do startu w mistrzostwach Europy w Grosseto (Włochy) została powołana do reprezentacji i w najmocniejszym składzie, z liderami światowych tabel Anitą Włodarczyk oraz Pawłem Fajdkiem, wystartuje w kadrze Polski w zaplanowanych na przyszły weekend 7. Drużynowych Mistrzostwach Europy (23-25 czerwca Stadium Nord Lille Métropole we Francji). Na miejscu zostanie podjęta decyzja, kto pobiegnie w sztafecie 4 x 100 m i czy naszej zawodniczce uda się zadebiutować w tym seniorskim teamie.

(fp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone