Zamknij
REKLAMA

DPS Dębno drugie na Seni Cup w Toruniu

21:22, 13.07.2017 | Mariusz Gniot
REKLAMA
Skomentuj
fot. Mariusz Gniot

W dniach 10-12 lipca mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Dębnie uczestniczyli w turnieju finałowym Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych Seni Cup. Piłkarze DPS-u Dębno odnieśli wielki sukces zdobywając drugie miejsce w rywalizacji w grupie D.  

Wielki turniej piłkarski dla osób niepełnosprawnych odbył się już po raz 17. W tym roku w finale w Toruniu wzięło udział 31 zespołów z 10 krajów (Niemcy, Łotwa, Węgry, Czechy, Rosja, Ukraina, Białoruś, Polska, Słowacja i Litwa), które zostały podzielone na pięć grup.  Nasza drużyna po wygranym meczu obserwowanym z DPS Orunia - Gdańsk (4:0) znalazła się w grupie D. W pierwszym meczu zawodnicy z Dębna pokonali rówieśników z DPS-u Sośnica 4:1. W kolejnym meczu naszej grupy, zaciętym i pełnych emocji, wygraliśmy z DPS Ruda Pilczycka (4:3). W trzecim spotkaniu zmierzyliśmy się z zawodnikami Veisiejai z Litwy, wygrywając 4:2.

Drugi dzień rywalizacji rozpoczęliśmy od wygranej z Gut Zehrinegen z Niemiec (4:0). Ostatni mecz, z Kreativ ZSS Klasov ze Słowacji, rozstrzygał o pierwszym miejscu w rywalizacji w grupie D. Niestety po końcowym gwizdku ze zdobycia tytułu mistrzowskiego grupy D cieszyli się piłkarze z Klasov.

Zdobycie drugiego miejsca przez mieszkańców DPS Dębno jest wielkim sukcesem sportowym dla tak małej miejscowości. Drużynę DPS-u reprezentowali: Robert Spera, Marcin Bernad, Jarosław Hylak, Janusz Nogaj, Michał Chrzanowski i Grzegorz Ostrowski  trenowani przez opiekunów: Mariusza Gniot i Tomasza Henke. Bramki dla Dębna strzelali: Marcin Bernad (13 bramek), Michał Chrzanowski (6) i Janusz Nogaj (1).

- To był cudowny turniej pełen emocji sportowych. Takie wyjazdy są dla nas możliwością poznania wielu nowych kolegów oraz spróbowania swoich sił z zawodnikami z innych krajów. Przygotowano dla nas wiele atrakcji, między innymi występ iluzjonisty Mariusza Czajki, parada uczestników przez centrum miasta oraz zwiedzanie wystaw interaktywnych w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy - podkreślił po turnieju piłkarz DPS Dębno Jarosław Hylak.

Piłkarze z Dębna bardzo serdecznie dziękują burmistrzowi Łobżenicy Piotrowi Łososiowi za pomoc rzeczową przy wyjeździe na turniej finałowy w Toruniu.

(Mariusz Gniot)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018