Zamknij
REKLAMA

Susana Lachele obroniła tytuł mistrzyni Polski

21:26, 07.08.2017 | fp
REKLAMA
Skomentuj

Z Arentowa przez Piłę do Warszawy - to droga Susany Lachele po drugi tytuł mistrzyni Polski U-18.

Na warszawskim stadionie AWF odbyła się 23. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. W pierwszy dzień faworytka Susana Lachele pewnie awansowała do biegu finałowego na 400 m ppł, by w finale zdobyć złoty medal i tytuł mistrzyni Polski z wynikiem 61,22 sek. Zawodniczka Gwardii Piła obroniła z powodzeniem tytuł mistrzyni Polski juniorek młodszych, wywalczony przed rokiem we Wrocławiu. Jest to jej drugi medal w tym roku; wcześniej było srebro w biegu na 300 m podczas halowych mistrzostw Polski juniorek młodszych. To już szósty tytuł Susany w krajowym championacie. W tym roku dostąpiła też zaszczytu reprezentowania naszego kraju podczas mistrzostw Europy juniorów w Grosseto, gdzie do ostatniej sekundy przed startem asekurowała naszą reprezentacyjną sztafetę 4x100 m.

Szóste miejsce w kraju zapewniły sobie gwardzistki w sztafecie dziewcząt 4x100 m w składzie: Kaja Smoleń, Anna Skowron, Kamila Korzeniowska i Susana Lachele,  z najlepszym w tym sezonie wynikiem 49,58 sek. Drugi rok z rzędu zawodniczki Gwardii kwalifikują się na tym dystansie na OOM.

Również na szóstym miejscu zakończyła rywalizację w chodzie sportowym na 5000 m Marta Kamińska z najlepszym w tym sezonie rezultatem 27:33,31.

Życiowy start zaliczyła w Warszawie Kaja Smoleń, która w biegu eliminacyjnym zajęła, drugie miejsce, a finale uzyskała świetny rezultat 14,33 sek., który dał jej szóstą lokatę. Wynikiem tym - podobnie jak Susana - wypełniła normę na pierwszą klasę sportową.

Ponadto w Warszawie Martyna Czachowska w eliminacjach rzutu oszczepem ustanowiła rekord życiowy 44,01 m, w finale zaś 38,89 m, zajmując ostatecznie ósme miejsce. Mateusz Sikora zakończył rywalizację w skoku o tyczce na siedemnastym miejscu z wynikiem 300 cm.

Pilska Gwardia skończyła zawody w Warszawie z dorobkiem 30 punktów, zajmując w klasyfikacji klubowej 27. miejsce na 209 sklasyfikowanych klubów.

To już 149 punktów do współzawodnictwa sportu młodzieżowego, które jest prowadzone przez MSiT. W klasyfikacji medalowej złoty krążek Susayny Lachele jest zarazem piątym medalem rangi mistrzostw Polski, zdobytym w tym roku przez zawodników Gwardii.

(fp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

danidani

6 1

Super super super Susane 01:08, 08.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018