Zamknij

Półmaraton Philipsa dla Kenijczyków

10:50, 04.09.2017 fp
Skomentuj fot. UM Piła fot. UM Piła

3623 zawodników - to znów rekord frekwencji - ukończyło 27. Półmaraton Philipsa w Pile. Od początku ostre tempo biegu narzucili Kenijczycy.

Zawodnicy z Kenii zajęli dwa miejsca na podium: zwyciężył Hilary Kiptum Maiyo Kimaiyo (czas 01:03:27), drugi był Joel Maine Mwangi (01:03:51). Jako trzeci linię mety minął Arkadiusz Gardzielewski (WKS Śląsk Wrocław), który tym samym został mistrzem Polski w półmaratonie.
Z grona kobiet najlepsza była Kenijka Stellah Jepngetich Barsosio, która wynikiem 01:11:09 ustanowiła nowy rekord pilskiego biegu w kategorii pań. Mistrzynią Polski została trzecia na mecie Ewa Jagielska (01:17:15).

Z pilan najszybciej pobiegł Tomasz Marciniak, a z pilanek Monika Kapera.