Sześć medali lekkoatletów Gwdy w Białogardzie

07:47, 05.09.2017 fp

Lekkoatleci pilskiej Gwdy po udanym występie w Ogólnopolskich Igrzyskach LZS w Spale, gdzie wywalczyli 6 medali, kolejny tydzień wykorzystali na start w Ogólnopolskim Mitingu w Białogardzie.

W zawodach tych odnieśli 3 zwycięstwa, kilkakrotnie też byli w gronie najlepszych. Najbardziej wartościowy wynik zawodów zrobił najlepszy pilski biegacz na średnich dystansach Adrian Wyrzykiewicz. W biegu na 600 m zdecydowanie zwyciężył ze świetnym wynikiem 1:21,00, jednym z lepszych w kraju w tym sezonie.

O miłą niespodziankę postarała się też czołowa płotkarka w Polsce w kategorii juniorów Agata Trzaskalska (na zdjęciu). Tym razem startując w skoku w dal zwyciężyła wynikiem 5,32 m. Bardzo dobrze zaprezentował się też specjalista w biegu płotkarskim Krystian Wojciechowski, startując w biegu na 200 m - dystans ten pokonał w czasie nowego rekordu życiowego 23,74 sek. Dodajmy, że półtorej godziny wcześniej spełnił rolę rozprowadzającego w biegu na 600 m, pomagając tym samym koledze klubowemu Adrianowi Wyrzykiewiczowi uzyskać świetny rezultat na tym dystansie. Duże możliwości potwierdził 16-letni długodystansowiec Mieszko Tobera, który w biegu na 800m uzyskał rezultat 2:05,71.

Była też okazja startu dla młodzików, którzy już 10 września w Goleniowie wystartują w Mistrzostwach Międzywojewódzkich, będących zarazem eliminacjami do Mistrzostw Polski Młodzików. W tej kategorii Wiktoria Rydellek bardzo dobrze pobiegła na 80 m ppł, uzyskując rezultat 13,97 sek., zaś Mikołaj Kaźmierski na 100 m miał czas 12,29 sek. Dobrze też zaprezentował się aktualny wicemistrz Wielkopolski młodzików w chodzie na 5000 m Piotr Konek. Tym razem pobiegł na 1000 m, wygrywając bieg w czasie 3:03,00.

W zawodach wystartowała kilkuosobowa grupa najmłodszych zawodników, będących jeszcze w kategorii dzieci. Znakomicie pobiegła 13-letnia Antonina Kopka, która zdecydowanie wygrała swoją serię ze starszymi zawodniczkami w czasie 46,95 sek. Z bardzo dobrej strony pokazał się też inny utalentowany 13-latek Norbert Śliwiński, który w biegu na 600 m uzyskał rezultat 1:44,10.

Kolejny weekend to poważne zadanie przed młodzikami Gwdy, którzy w Goleniowie będą walczyć o medale, kwalifikacje do wspomnianych mistrzostw Polski Młodzików w Białej Podlaskiej oraz o punkty do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportu młodzieżowego.