Cztery medale lekkoatletów Gwdy w Goleniowie

20:13, 11.09.2017 Zbigniew Łapacz

Lekkoatleci pilskiej Gwdy bardzo udanie zakończyli cykl imprez mistrzowskich wliczanych do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportu młodzieżowego. Tą ostatnią były Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, które rozgrywano na kameralnym, niedawno oddanym stadionie w Goleniowie.

Młodzicy Gwdy wywalczyli 4 medale, wszystkie koloru srebrnego, uzyskując tym samym kwalifikacje do Mistrzostw Polski Młodzików, które odbędą się w Białej Podlaskiej. Zdobyli też 21 puntów do ogólnopolskiego współzawodnictwa. Zespół Gwdy zajął szóste miejsce w punktacji drużynowej. Po imprezie była więc satysfakcja, że dorobek punktowy za mijający sezon został powiększony do 139 punktów.

Wszystkie cztery medale mają dużą wartość wynikową. W skoku wzwyż Marcin Król uzyskał rezultat 183 cm, „wchodząc” na piątą pozycję w Polsce w swojej kategorii wiekowej; swój rekord życiowy poprawił aż o 6cm. Równie świetny wynik przy okazji zdobytego srebrnego medalu uzyskał Jacek Włodarczak w skoku w dal (602 cm). Aż o 2 minuty w chodzie sportowym na 5000 m poprawił swój rekord życiowy Piotr Konek (27:13,94), co jest również jednym z lepszych wyników w Polsce. O sporą niespodziankę postarał się Miłosz Walczyk, który wywalczył medal srebrny w pchnięciu kulą wynikiem 11,16 m.

O pechu może mówić Katarzyna Madej, która w skoku wzwyż zajmując czwarte miejsce uzyskała ten sam wynik co brązowa medalistka (150 cm). Ponadto miejsca punktowane zdobyli: Szarejko Mikołaj 7 miejsce - 110 m ppł. (19,81 sek.) oraz 200m ppł. (30,79 sek.); Walczyk Miłosz 7 miejsce - rzut oszczepem (39,80 m); sztafeta 4x100 m 7 miejsce (Włodarczak Jacek, Konek Paweł, Król Marcin, Gałężewski Jan - 49,60 sek.), Krajewska Hanna 8 miejsce - bieg na 1000 m (3:14,51), Danowski Norbert 8 miejsce - 110 m ppł. (20,25 sek.), Konek Paweł 8 miejsce - 300 m (39,22 sek.), sztafeta 4x100 m 8 miejsce - (Wotzka Tymoteusz, Hryckiewicz Oskar, Ziarek J, Bąk Jakub - 52,10 sek.), Kaźmierski Mikołaj 10 miejsce - bieg na 300 m (39,67 sek.), Rydellek Wiktoria 11 miejsce - bieg 80 m ppł. (14,25 sek.) oraz 200 m ppł. (34,96 sek.), Czechowicz Mikołaj 11 miejsce - 2000 m (6:49,76).