Zamknij
REKLAMA

UKEMI - szkoła bezpiecznego upadania

08:18, 01.01.2018 | fp
REKLAMA
Skomentuj

UKEMI to pilotażowy program firmowany przez Polski Związek Judo we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Zajęcia te w gminie Łobżenica przyjęły się znakomicie i od stycznia judo będzie kontynuowane w ramach systematycznych treningów.

- To już nasza piąta sekcja, która rozwija się z przytupem. Zajęcia w Łobżenicy będzie prowadził Tomasz Stodolski, a już niebawem planujemy otworzyć sekcje w Złotowie i Czarnkowie - zapowiada trener Tomasz Jopek.

Program UKEMI - szkoła bezpiecznego upadania powstał w wyniku obserwacji zachowań dzieci w szkołach podczas zajęć wychowania fizycznego, podczas zabaw na przerwach i w różnych formach aktywności pozaszkolnej (gra w piłkę, jazda na rowerze, na wrotkach i deskorolkach itp.).Upadki są związane z każdą z tych form aktywności. Zadaniem programu UKEMI jest to, by były to bezpieczne upadki.

Umiejętność bezpiecznego upadania jest wpisana w cały system szkolenia judo. Poprawne wykonywanie padów ma na celu ochronę ćwiczących przed kontuzjami związanymi z różnego rodzaju upadkami.

Cele programu mają cztery aspekty: wychowawczo-edukacyjny (budowanie pewności siebie, odwagi, systematyczności, nauka umiejętności współpracy w grupie i szacunku dla innych); wszechstronny psychomotoryczny rozwój dzieci, przyzwyczajenie do ruchu, do zdrowego tryb życia i również ukierunkowanie agresji; przyswojenie specyficznej wiedzy judo (UKEMI - pady), co umożliwia dzieciom uniknięcie urazów w czasie zabaw oraz innych sportów i w codziennym życiu; zwiększanie zainteresowania judo jako sportem i w perspektywie pozyskanie najzdolniejszych dzieci do dalszego szkolenia.

(fp)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone