Zamknij
REKLAMA

Koniec roku pod koszem. Basket trenował i grał

08:11, 02.01.2018 | fp
REKLAMA
Skomentuj

Ostatnie dni starego roku dzieci i młodzież Enea Basket Piła spędzili na treningach i turniejach.

Jeden z treningów był szczególny, gdyż został poprowadzony przez Daniela Szatkowskiego - znakomitego trenera na co dzień prowadzącego zespoły młodzieżowe klubu sportowego London United. Odbył się on  w miniony piątek w hali sportowej PWSZ w Pile (podziękowania dla rektora prof. nzw. dr hab. Donata Mierzejewskiego).

Spotkanie rozpoczęło się od przemówienia na temat podejścia indywidualnego do treningu oraz amerykańskiego systemu szkolenia koszykówki. Następnie dzieci i młodzież doskonalili umiejętności kozłowania oraz rzucania. Trening zakończył się miłym akcentem, graniem młodzieży 3 na 3 na sześciu koszach, a starsi zawodnicy mieli okazję zagrać 1 na 1 przeciwko trenerowi Szatkowskiemu.

Klub Sportowy Basket Piła dziękuje head coach’owi London United za poprowadzenie ciekawego świąteczno-noworocznego treningu!

W dniach 28-29 grudnia w Turowie pod Szczecinkiem odbył się VI Ogólnopolski Turniej Turowo Cup. W ubiegły czwartek zagrał tam zespół U-14 K Tomasza Pochylskiego. Niestety mimo dobrych chęci ciężko było wygrać z rok starszymi i bardziej doświadczonymi zespołami GKS Grom Turowo i MUKS Bydgoszcz. Jednakże było to znakomity poświąteczny sprawdzian dla naszych młodziczek, które łatwo skóry nie sprzedały.

Nazajutrz swoje mecze  rozegrał zespół U-13 K Roberta Zimnego. I tym razem sytuacja była podobna, gdyż zespół Enea Venus Basket Piła, który pojechał na turniej z rocznikiem 2005 i 2006, rywalizował z drużynami U-14 K GKS Grom Turowo oraz U-14 K KKSK Koszalin. Nasz zespół musiał uznać wyższość przeciwników i stanął na podium na trzecim  miejscu, tak jak dzień wcześniej starsze koleżanki.

(fp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018