Juniorzy Jokera w półfinale mistrzostw Polski

07:43, 19.02.2018 fp
Skomentuj fot. Mateusz Kaczmarek fot. Mateusz Kaczmarek

Po 4-dniowej walce w ćwierćfinałach mistrzostw Polski, juniorzy UKS SMS Joker Piła znaleźli się w gronie najlepszych 16 drużyn siatkarskich w Polsce. Pilanie pod wodzą trenera Tomasza Aszemberga i Marka Malinowskiego przegrali nieznacznie tylko jedno spotkanie z zespołem Norwida Częstochowa - jednym z pretendentów do tytułu najlepszej ekipy w kraju.

Juniorzy Jokera rozpoczęli swoje zmagania od pojedynku z Błękitnymi Ropczyce, zespołem, który zajął miejsce premiowane awansem do ćwierćfinału miejsce w województwie małopolskim. Pilanie wygrali stosunkowo spokojny mecz 3:0.

Jednak w swojej podgrupie jokerowcy musieli stawić czoła jednej z lepszych ekip w Polsce - Norwidowi Częstochowa. Zespół prowadzony przez legendę polskiej siatkówki Stanisława Gościniaka, to jedno z kół zamachowych wielkiej maszyny, która kształci siatkarzy pod Jasną Górą. Choć Norwid to silny i kompletny zespół, Joker wyszedł do tego spotkania bez żadnych kompleksów. Pierwszy set po pięknej walce wygrali gospodarze turnieju i kiedy w drugim secie wydawało się, że na tablicy za chwilę pojawi się remis w setach, pilanie od stanu 11:23 dla częstochowian wyrównali stan meczu i... wygrali seta! Niestety ten wyczyn kosztował zawodników z Piły wiele sił i kolejne odsłony wygrali zawodnicy trenera Gościniaka. W tie-breku pilanie ponownie przegrywali kilkoma punktami i ponownie zerwali się do walki wyrównując wynik seta i mając już piłkę meczową w górze, lecz niestety, brak chłodnej głowy spowodował, że Norwid wygrał tego seta i cały mecz. Nie zmienia to faktu, że Joker, jako jedyna drużyna w całym turnieju, była o krok od pokonania niezwykle silnej drużyny z Częstochowy.

W kolejnym spotkaniu zmobilizowani i żądni rewanżu podopieczni trenerów Aszemberga i Malinowskiego pewnie pokonali zespół Ikar Legnica 3:0. Trzeba nadmienić, że do Piły zawitali także kibice z tego oddalonego o 270 kilometrów miasta, by wspierać swoich młodych zawodników. Niestety, wsparcie legniczan było tylko symboliczne wobec potężnego wsparcia ze strony pilskich kibiców, którzy po raz kolejny pokazali, że hala przy Bydgoskiej, pamiętająca czasy Mistrzostwa Polski PTPS Piła, czy starego VKS Jokera Piła, jest ogromnym atutem w rękawie pilskiej drużyny.

Joker po sobotnim zwycięstwie musiał tylko dopełnić formalności i wygrać spotkanie przeciwko MUKS Kęczanin Kęty i tak też uczynił. Zespół z Małopolski nie był w stanie poradzić sobie ze skuteczną grą Jokera i oprócz trzeciego seta, kończyli partie wysoką różnicą punktową. Tym samym Joker po raz kolejny zameldował się w półfinale mistrzostw Polski juniorów.

Dla przypomnienia dodajmy również, że za tydzień kadeci Jokera udają się na swój ćwierćfinałowy turniej do Ozorkowa, gdzie zmierzą się z bardzo silnymi zespołami Bzury Ozorków, Błękitnych Ropczyce, a także Dafi Kielce, Wifamy Łódź i Chemika Bydgoszcz. Pierwsze dwa zespoły to przeciwnicy pilan w podgrupie.

Z kronikarskiego obowiązku odnotujmy jeszcze, ze w zespole juniorskim Jokera w turnieju ćwierćfinałowym w Pile szansę gry otrzymywali także kadeci, czyli młodsi rocznikowo zawodnicy.

Pozostałe drużyny z Wielkopolski odpadły w ćwierćfinałach, pilanie więc będą jedynym zespołem z naszego województwa, który zagra w półfinale mistrzostw Polski.