Zamknij
REKLAMA

Witold Oleszak-Albert Cirera: totalna improwizacja!

12:00, 07.06.2018 | HP
REKLAMA
Skomentuj

Drugą tegoroczną odsłoną cyklu "Awangarda w Pile" będzie koncert duetu Witold Oleszak - Albert Cirera.

Pianista Witold Oleszak, urodzony w Pile, ma za sobą grę i nagrywanie płyt z legendarnymi zespołami awangardy rockowej: Krew, Reportaż i Light Coorporation. Na koncie ma również szereg koncertów z niezwykle ważnymi przedstawicielami nowej, awangardowej muzyki improwizowanej, które również zakończyły się realizacją płyt "Fragments Of Parts" i "Over The Title" z perkusistą Rogerem Turnerem, "Di Vi Ded By 4" w kwartecie Mełech/Lonberg-Holm/Oleszak/Gołębiewski, a także improwizowaną sesję z Ral7024 wydaną, jako "Session No 031".

Saksofonista Albert Cirera to muzyk z Barcelony prowadzący swoje zespoły Albert Cirera & Tres Tambors oraz Albert Cirera Lisbon Trio, ale też mający za sobą liczne koncerty i nagrania ze znakomitymi muzykami z kręgu awangardy jazzowej.

Obu muzyków łączy upodobanie do tzw. nowej muzyki improwizowanej, eksperymentalnych konstrukcji dźwiękowych zbudowanych z dźwięków konwencjonalnych oraz preparowanych na bazie konwencjonalnych instrumentów. Ich wspólne koncerty nie są wcześniej przygotowywane, więc za każdym razem jest to totalna improwizacja. Ich wspólna płyta "Terra Plana" ukaże się 7 czerwca br. i na pewno będzie ją można nabyć w Pile.

Koncert odbędzie się w sali kameralnej Regionalnego Centrum Kultury "Fabryka Emocji" - 10 czerwca o godzinie 18.00. Bilety 20 zł. Tak jak wszystkie koncerty z serii "Awangarda w Pile", również i ten odbędzie się dzięki wsparciu Prezydenta Piły Piotra Głowskiego, RCK w Pile oraz "ARS"2.

W tym roku planowane są jeszcze dwa koncerty w tym cyklu: polskiej formacji Tatvamasi w lipcu oraz francuskiego tria Toc we wrześniu.

(HP)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone