Zamknij
REKLAMA

Closterkeller w Pile: Abracadabra Viridian Tour

09:15, 14.11.2017 | fp
REKLAMA
Skomentuj

18 listopada w klubie Barka w Pile wystąpi zespół Closterkeller. Koncert jest częścią trasy "Abracadabra Viridian Tour 2017".

Działający od 1988 roku Closterkeller to czołowy przedstawiciel nurtu tzw. klimatycznego rocka. Jego liderką jest Anja Orthodox - jedna z czołowych polskich wokalistek rockowych, obdarzona charakterystycznym głosem i charyzmą. Muzyka grupy jest bardzo zróżnicowana - od zimnofalowych brzmień, poprzez flirt z ciężkim metalem, aż do nieco zakręconego pop-rocka. Mocne akcenty stanowią monumentalne gotyckie kompozycje. Występy na żywo to mieszanka spontanicznego rockowego koncertu oraz podniosłej, poetyckiej, niemalże mistycznej atmosfery. Perfekcja wykonania, doskonałe kompozycje i aranżacje oraz po prostu piękna muzyka czynią z nich niezapomniane wydarzenia!

Album "Viridian" to pierwsze studyjne wydawnictwo w nowym, odmłodzonym składzie, gdzie w studio zadebiutował m.in. syn Anji Orthodox perkusista Adam Najman. Obok nich zespół tworzą: klawiszowiec Michał Rollinger, basista Aleksander Gruszka, oraz nowy, młody gitarzysta Michał Jarominek.

O nowym wydawnictwie Anja Orthodox mówi tak: "To kolejna kolorowa płyta tym razem w zieleni, kolorze życia i nadziei. Część utworów na "Viridian" jest uporządkowaniem przeszłości, a część zupełnie nowych powstałych już w tym odmłodzonym składzie i te są moim zdaniem najlepsze co mnie bardzo cieszy. Przez to płyta jest szalenie zróżnicowana muzycznie od utworów miękkich do mocno rockowych. W tekstach poruszyłam głównie temat walki ognia z wodą gdyż w taki sposób toczyło się moje życie w ostatnich latach ale są też dwa teksty takie społeczno-polityczne oraz klimaty bajkowo-oniryczne czyli też duża różnorodność".

Koncert rozpocznie się o godzinie 20.00. Bilety 35 zł w przedsprzedaży, 45 zł w dniu koncertu.

 

(fp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone