Zamknij
REKLAMA

Minus 120 stopni? Dla nich to pikuś!

11:21, 14.03.2018 | PWSZ w Pile
REKLAMA
Skomentuj
fot. PWSZ w Pile

Tak właśnie śmiało mogą powiedzieć studenci I roku kierunku fizjoterapia, którzy pierwszy raz weszli do kriokomory. Zajęcia w tak ekstremalnych warunkach są elementem kształcenia fizjoterapeutów, którzy mogą przetestować na sobie leczenie zimnem w Centrum Fizjoterapii PWSZ w Pile.

Zanim jednak studenci weszli do kriokomory, zostali przebadani i poinstruowani: jak reaguje organizm ludzki w takich temperaturach oraz jak wytrzymać 2-3 minuty w -120 stopniach C, które w takim zimnie wydają się ciągnąć w nieskończoność. Studenci wyszli z tego cało - sukces osiągnięty! Potwierdzili więc, że tak skrajne warunki mogą pomóc w leczeniu.

Nad bezpieczeństwem fizjoterapeutów czuwali dr Honorata Nawrocka-Bogusz i mgr inż. Rafał Walkowiak.

Przypomnijmy, dlaczego warto korzystać z kriokomory: ponieważ jest ona pomocna w leczeniu takich chorób, jak stany zapalne i zwyrodnieniowe stawów, reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, stany pourazowe, osteoporoza, fibromialgia, kolagenozy, zwiększone napięcie mięśniowe, stwardnieniu rozsianym, niedowładach spastycznych i porażeniach połowicznych, atopowe zapalenie skóry, łuszczycowe zapalenie stawów, dna moczowa, choroba Parkinsona, menopauza, stany depresyjne, przemęczenie fizyczne i psychiczne, nadwaga i otyłość.

(PWSZ w Pile)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018