Zamknij
REKLAMA

Impresje od renesansu do muzyki współczesnej

12:19, 25.04.2017 | PWSZ w Pile
REKLAMA
Skomentuj

Za nami szóste już święto muzyczne z cyklu Chorale Festum Pilae. W tym roku to wyjątkowo uroczyste przedsięwzięcie chóralne odbyło się pod nazwą "Impresje" i w całości poświęcone było swoistemu podsumowaniu repertuarowemu i wokalnemu Chóru Akademickiego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile.

„Impresje” przyjęte zostały przez licznie zgromadzoną publiczność owacjami na stojąco. Gorące brawa należą się wszystkim uczestnikom tego niezwykłego wydarzenia artystycznego. Chór Akademicki PWSZ w Pile pod dyrekcją Karola Urbanka zaprezentował bogaty repertuar - od epoki renesansu do muzyki współczesnej. Wysoki poziom wykonawstwa chóru zasługuje na ogromne uznanie. Pokłon należy się również uczniom i nauczycielom Zespołu Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Pile. Publiczność miała okazję podziwiać ich umiejętności artystyczne w zaprezentowanych przez nich utworach instrumentalnych, m.in. na fortepianie. skrzypcach, flecie.

Uwieńczeniem VI Chorale Festum Pilae „Impresje” było wykonanie Mszy Koronacyjnej (KV 317) W.A. Mozarta z udziałem Chóru PWSZ w Pile, Orkiestry Szkolnej Zespołu Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Pile w Pile pod dyrekcją Urszuli Skrzypczak-Klimczak oraz solistów.

Patronami koncertu byli: biskup Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej Edward Dajczak, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. St. Staszica w Pile prof. nzw. dr hab. Donat Mierzejewski, starosta pilski Eligiusz Komarowski i prezydent Piły Piotr Głowski.

Warto było poddać się tylu niezapomnianym i pełnych wzruszeń wrażeniom artystycznym. Tu szczególne podziękowania należą się Rektorowi PWSZ im, St. Staszica w Pile za umożliwienie zorganizowania tego przedsięwzięcia, jak i wszystkim tym, którzy przyczynili się do jego finalnego kształtu.

(PWSZ w Pile)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018