Zamknij
REKLAMA

Nula Stankiewicz. Osiecka w jazzowych aranżacjach

15:00, 30.06.2017 | fp
REKLAMA
Skomentuj

"Byle nie o miłości" to tytuł pierwszego z tegorocznych koncertów z cyklu "Lato w Muzeum Staszica 2017". Piosenki z tekstami Agnieszki Osieckiej zaśpiewa Nula Stankiewicz z towarzyszeniem znakomitych muzyków jazzowych.

"Byle nie o miłości" to koncert złożony z piosenek Agnieszki Osieckiej w 20-lecie jej śmierci, wzbogacony o fragmenty wywiadów z poetką. Koncert ten stworzyła Nula Stankiewicz wraz z Januszem Stroblem, zapraszając do współpracy wspaniałych muzyków: Pawła Pańtę (kontrabas), Cezarego Konrada (perkusja) i Mariusza „Faziego” Mielczarka (saksofony, flet, klarnet). To koncert dla tych, którzy lubią nucić przeboje poetki oraz dla tych, którzy są ciekawi ich nowych interpretacji. To recital, w którym nie brakuje znanych przebojów, ale są także piosenki mało popularne. Kilkanaście utworów, miniaturowych opowieści w nieprzypadkowej kolejności.

Nula Stankiewicz to artystka znana przede wszystkim w kręgach piosenki literackiej. Zadebiutowała jako laureatka kilku konkursów poezji śpiewanej, ale szybko odkryła, że konkursy nie są zadowalającą ją formą. Występowała w wielu składach, ale od kilkunastu niemal lat na stałe współpracuje z Januszem Stroblem. W 2013 roku wspólnie stworzyli dwupłytowy album „Strobel Kofta Wołek” (21 piosenek do słów Jonasza Kofty i Jana Wołka z muzyką Janusza Strobla, śpiewane przez Nulę Stankiewicz), którego nakład wyczerpał się niemal natychmiast. Płyta została wznowiona w formie jednopłytowego albumu pt. „Wybrane”. Ponadto artyści pracują nad kolejnymi płytami.

Cechą charakterystyczną Nuli jest zachowanie poetyckości i subtelności w połączeniu z jazzowymi aranżacjami muzyków, z którymi współpracuje. Ta kompilacja to znak firmowy artystki.

Koncert, który objęła patronatem Fundacja im. Agnieszki Osieckiej „Okularnicy”, odbędzie się 1 lipca o godzinie 20.30 w Sali Miejskiej Inwest-Parku.

(fp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone