Zamknij
REKLAMA

Studia dla pracujących - wieczorowo i bezpłatnie

12:56, 27.06.2017 | artykuł promocyjny
REKLAMA
Skomentuj
fot. PWSZ w Pile

Konieczność dostosowania się do nowych wymogów rynku pracy, zmiana profilu pracy - to tylko niektóre powody rozpoczynania studiów przez osoby czynne zawodowo. Często na przeszkodzie stoi jednak brak czasu oraz środków finansowych na wysokie opłaty za studia niestacjonarne. Doskonałym rozwiązaniem w tym przypadku są studia bezpłatne i wieczorowe. Taki właśnie system nauki proponuje osobom pracującym Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Staszica w Pile.

Model ten, obok tradycyjnej formy studiów, wprowadzony został kilka lat temu na studiach inżynierskich w Instytucie Politechnicznym PWSZ w Pile. Pracujący studenci kierunków: budownictwo, elektrotechnika, mechanika i budowa maszyn oraz transport, wybierają tę formę, ponieważ jest ona optymalnym połączeniem czasu pracy z trybem bezpłatnych studiów stacjonarnych. Studenci, mają zajęcia trzy razy w tygodniu - od godz. 16.00 i przeważnie w co drugą sobotę - od godz. 8.00.

Studia stacjonarne dla pracujących chwalą zarówno wykładowcy, jak i sami studenci. Łatwiej jest przekazać i zrozumieć materiał studiów osobom, które często mają już doświadczenie praktyczne i poruszają się w skomplikowanych zagadnieniach inżynierskich.

Dobre wzorce takiego modelu studiowania postanowiono także wprowadzić na kierunku kosmetologia w Instytucie Ochrony Zdrowia PWSZ w Pile. Tak więc od października, czyli od nowego roku akademickiego, studentki będą mogły jednocześnie pracować i zdobywać wiedzę akademicką, gdzie nauczą się m.in. jak świadomie współpracować z lekarzem dermatologiem w zakresie pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo; planować rodzaj zabiegu kosmetycznego i zastosować kosmetyk zgodnie z rozpoznaniem; rozróżniać rodzaje zabiegów kosmetycznych w zakresie kosmetyki pielęgnacyjnej i upiększającej; poprawnie dobierać i rozróżniać składniki biologicznie czynne kosmetyków w powiązaniu z ich działaniem na skórę; opracowywać wskazania do pielęgnacji ciała.

Ukończenie specjalistycznych kierunków studiów jest gwarancją dobrych perspektyw zawodowych. Zdobyte podczas nauki kompetencje oraz połączenie teorii akademickiej z praktyką zawodową, jest bardzo cenione przez pracodawców. Dlatego też bezpłatne studia stacjonarne dla pracujących, to idealne rozwiązanie dla osób czynnych zawodowo, które chcą zdobyć dyplom - bez konieczności rezygnacji z pracy i bez ponoszenia kosztów nauki. Chcąc rozwijać swoje umiejętności i kwalifikacje, warto więc rozważyć ciekawą opcję, jaką daje PWSZ w Pile.

Wszystkie informacje na temat rekrutacji oraz ofertę kierunków studiów magisterskich, inżynierskich i licencjackich, znaleźć można na www.pwsz.pila.pl

(artykuł promocyjny)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

adamusadamus

1 0

fajna laska na tym zdjęciu!! 17:53, 25.06.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

StudentStudent

0 0

Z Czarnogóry. 11:00, 26.06.2017


adamusadamus

0 0

gąsiorka by oskubała!!! 15:02, 26.06.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018