Zamknij
REKLAMA

Z Gastronomika na staże do Hiszpanii

10:25, 08.07.2017 | Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA
Skomentuj

Dzisiaj dwudziestu uczniów Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile wraz z trzema opiekunami wyjeżdża na staże do Hiszpanii. Będą tam w praktyce poznawać pracę w zakładach gastronomicznych i firmach cateringowych.

To kolejna grupa uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Pilskiego, która odbędzie praktyki zawodowe za granicą. W kwietniu we Włoszech kształcili się logistycy ze Szkoły na Teatralnej, a druga grupa wyjedzie w listopadzie.

Wyjazd uczniów ZSG w Pile do Hiszpanii realizowany jest w ramach programu Erasmus + pn. „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia  zawodowego”. Szkoła pozyskała z niego blisko 200 tysięcy złotych na własny projekt „Fachowy praktyk i praktyczny fachowiec w gastronomii”.

- Podczas tych staży uczniowie zwiększają swoje umiejętności i wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i organizacji pracy w zakładzie gastronomicznym, technik żywienia i usług gastronomicznych ze szczególnym naciskiem na produkcję cateringową, rozwiną też umiejętności językowe oraz poszerzą swoją wiedzę na temat kultury Hiszpanii, a zwłaszcza Andaluzji gdzie będą przebywać - informuje Urszula Mrall, dyrektor Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile.

Uczniowie podczas pobytu w Hiszpanii będą poznawać m.in. tajniki produkcji wina, piwa i koziego sera. Będą mieli też możliwość zapoznania się z tradycyjną kuchnią hiszpańską, w tym andaluzyjską. W tym celu będą gościć w lokalnych wytwórniach, zakładach gastronomicznych i cateringowych. Prócz praktycznej nauki zaplanowane są także wycieczki do Bodegas Campos oraz winnic w Montille Moriles, Grenadzie, Sewilli i Rondzie. Partnerem projektu z ramienia Hiszpanii jest organizacja: Federacion Provincial De Asociaciones De minusvalidos Fisicos Y Organicos De Cordoba.

Młodzież będzie przebywać w Hiszpanii do 29 lipca br.

(Starostwo Powiatowe w Pile)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018