Zamknij
REKLAMA

Te studia otwierają doskonałe perspektywy zawodowe!

08:35, 08.08.2017 | artykuł promocyjny
REKLAMA
Skomentuj
fot. PWSZ w Pile

Od kilku lat na rynku pracy preferowane są szczególne grupy pracowników. Jak pokazują badania, pracodawcy poszukują osób z konkretnym wykształceniem i ściśle określonymi umiejętnościami praktycznymi. Na szczycie piramidy zawodów utrzymują się m.in. kierunki informatyczne oraz inżynierskie.

Informatyk pilnie poszukiwany
Studia, które otwierają drzwi do kariery zawodowej, z naciskiem na tak cenioną praktyczność kształcenia, prowadzone są w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile, która od wielu lat współpracuje z biznesem. Uczelnia bardzo szybko reaguje na zmieniające się preferencje runku pracy, dlatego też uruchomiła nową specjalność na kierunku ekonomia INFORMATYK - ANALITYK PROCESÓW BIZNESOWYCH. Program studiów zapewni studentom wiedzę nie tylko z ekonomii, ale przed wszystkim z zakresu projektów innowacyjnych i cyklu tworzenia rozwiązań IT.

- Zależy nam tym, by student potrafił posługiwać się językiem biznesu i IT, by wykorzystywał współczesne języki programowania strukturalnego i obiektowego do tworzenia nowego oprogramowania (w tym także aplikacji internetowych i baz danych). Aby posiadał umiejętności w zakresie projektowania, konfiguracji oraz zarządzania lokalnymi i rozległymi sieciami komputerowymi oraz systemami baz danych - i co istotne, by miał łatwość adaptacji wiedzy i umiejętności do potrzeb różnych jednostek gospodarczych - podkreśla dyrektor Instytutu Ekonomicznego doc. dr inż. Jan Polcyn

Studenci nowej specjalności będą więc kształceni w zakresie stosowania nowoczesnych technologii w obszarze e-biznesu, prowadzenia badań operacyjnych i wypracowywania prognoz. Nieodłącznym elementem studiów, będą oczywiście praktyki zawodowe u partnerów biznesowych Uczelni, m.in. w Philips Lighting Poland.

- Naszym celem jest wykształcenie doskonale przygotowanych specjalistów, którzy z sukcesem wkroczą na rynek pracy - podsumowuje dyrektor Instytutu Ekonomicznego.

Idealny czas dla inżynierów
Inżynierowie to kolejna grupa na szczycie piramidy zawodów. Pracodawcy ciągle poszukują studentów po kierunkach technicznych, a perspektywy świetnej pracy przyciągają także studentów. Trend ten doskonale czuje Instytut Politechniczny PWSZ w Pile, który od lat prowadzi studia na kierunkach: budownictwo, elektrotechnika, mechanika i budowa maszyn oraz transport

Bardzo dobra współpraca ze środowiskiem biznesu zaowocowała uruchomieniem STUDIÓW DUALNYCH na wszystkich kierunkach inżynierskich. Stanowią one doskonały przykład łączenia wiedzy akademickiej z kształceniem praktycznym w specjalistycznych branżach. Ich przewagą nad tradycyjnym modelem studiów jest to, że w chwili ich podjęcia student kierowany jest do konkretnej firmy i traktowany jest jak pracownik – zyskuje takie same prawa, ale i obowiązki. Odbywa także więcej godzin praktyk, niż studenci standardowego trybu, uczestniczy w specjalistycznych projektach branżowych, otrzymuje stypendium fundowane przez pracodawcę. Studia te doskonale przygotowują wysoko wykwalifikowanych specjalistów, kształconych w rzeczywistym środowisku konkretnej firmy.

Pilska PWSZ współpracuje w tym zakresie już z ponad 30. firmami, m.in. Philips Lighting Poland, Quad Graphics Europe, SeaKing Poland, SAPA Aluminium, czy H. Essers Transport Company Poland. PWSZ w Pile jest jedną z nielicznych w Polsce, prowadzących studia dualne na tak szeroką skalę.

Korzyści płynące z kształcenia dualnego są obopólne - przede wszystkim dla studenta, który w danej firmie może wdrożyć w praktykę wiedzę teoretyczną zdobytą na Uczelni oraz ma możliwość pracy z nowoczesnymi technologiami. Zyskuje również firma, która zdobywa przeszkolonego pracownika, dostosowanego (już w trakcie studiów) do wymogów pracodawcy. Jest to idealny model win-win, w którym wygrywa każdy.

- Studenci wnoszą świeże spojrzenie na tematy, którymi się zajmujemy i wielokrotnie zaskoczyli nas pozytywnie swoimi spostrzeżeniami i przygotowaniem teoretycznym, które wynieśli z Uczelni - podkreśla Jan Malczewski, Personnel Manager firmy Philips.

Wartość dualnych studiów inżynierskich doceniają studenci i absolwenci PWSZ w Pile.

- Ukończyłem studia inżynierskie w PWSZ w Pile na kierunku elektrotechnika, specjalność: systemy automatyki i elektroniki. Wybór tego kierunku studiów okazał się bardzo trafny, ponieważ rynek pracy dla inżynierów tej specjalności jest bardzo otwarty i już w trakcie studiów można nawiązać współpracę z dużymi firmami, będącymi często liderami w danej dziedzinie. Ponadto PWSZ w Pile organizuje program studiów dualnych, który w moim przypadku zaowocował udaną współpracą z Philips Lighting Electronics i obecnie jestem pełnoetatowym pracownikiem na stanowisku inżynierskim - mówi Tomasz Czernik.

Studia dla pracujących - wieczorowo i bezpłatnie
Wiele osób już pracujących musi dostosować się do nowych wymogów rynku pracy. Zmiana profilu pracy to często powód rozpoczynania studiów. Niestety na przeszkodzie stoją jednak brak czasu oraz środków finansowych na wysokie opłaty za studia niestacjonarne. Doskonałym rozwiązaniem w tym przypadku są studia bezpłatne i wieczorowe, które są również częścią oferty PWSZ w Pile. Model ten, obok tradycyjnej formy studiów, wprowadzony został kilka lat temu na studiach inżynierskich w Instytucie Politechnicznym PWSZ w Pile. Pracujący studenci wybierają tę formę, ponieważ jest ona optymalnym połączeniem czasu pracy z trybem bezpłatnych studiów stacjonarnych. Studenci, mają zajęcia trzy razy w tygodniu - od godz. 16.00 i przeważnie w co drugą sobotę od godz. 8.00. Studia stacjonarne dla pracujących chwalą zarówno wykładowcy, jak i sami studenci. Łatwiej jest przekazać i zrozumieć materiał studiów osobom, które często mają już doświadczenie praktyczne i poruszają się w skomplikowanych zagadnieniach inżynierskich.

Dobre wzorce takiego modelu studiowania, postanowiono także wprowadzić na kierunku kosmetologia w Instytucie Ochrony Zdrowia PWSZ w Pile. Tak więc od października, czyli od nowego roku akademickiego, studentki będą mogły jednocześnie pracować i zdobywać wiedzę akademicką, gdzie nauczą się m.in. jak świadomie współpracować z lekarzem dermatologiem w zakresie pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo; planować rodzaj zabiegu kosmetycznego i zastosować kosmetyk zgodnie z rozpoznaniem; rozróżniać rodzaje zabiegów kosmetycznych w zakresie kosmetyki pielęgnacyjnej i upiększającej; poprawnie dobierać i rozróżniać składniki biologicznie czynne kosmetyków w powiązaniu z ich działaniem na skórę; opracowywać wskazania do pielęgnacji ciała.

Ukończenie specjalistycznych kierunków studiów jest gwarancją dobrych perspektyw zawodowych. Zdobyte podczas nauki kompetencje oraz połączenie teorii akademickiej z praktyką zawodową, jest bardzo cenione przez pracodawców. Dlatego też bezpłatne studia stacjonarne dla pracujących, to idealne rozwiązanie dla osób czynnych zawodowo, które chcą zdobyć dyplom - bez konieczności rezygnacji z pracy i bez ponoszenia kosztów nauki. Chcąc rozwijać swoje umiejętności i kwalifikacje, warto więc rozważyć ciekawą opcję, jaką oferuje PWSZ w Pile.

Szczegóły na www.pwsz.pila.pl

(artykuł promocyjny)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

Były studentByły student

8 2

W Pile po PWSZcie mało kto znajduje pracę w zawodzie.

Skończyłem mechanikę w 2014, było nas około 15stu, obecnie w swoim "fachu" pracuje około 3-4 osób za 2000-2300zł netto. Inni poszli do wojska, Praktikera, firm kurierskich czyli gdzie popadnie.

Szukałem pracy około 6 miesięcy, wyprowadziłem się do Poznania zrobić studia magisterskie i to mnie uratowało. Tutaj konkurencja jest większa, pracy nie znajduje się również od zaraz, ale jest jej znacznie więcej, możliwości są również większe.

Jeżeli macie możliwość i pieniądze to polecam się wyprowadzić i ukończyć jakąś bardziej renomowaną uczelnię np. Politechnikę. Poziom jest tam znacznie wyższy, więc siłą rzeczy chcąc się tam utrzymać czegoś się przy okazji nauczycie bo w Pile biorą wszystkich jak leci, przecież student to pieniądz, takie czasy : ) 07:24, 09.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hsjkdkshsjkdks

4 0

Praca po PWSZ? Żart? To jakie same "studia" jak na uczelni Rydzyka w Toruniu. 13:21, 11.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie firma WYDAWNICTWO FAKTYPILSKIE.PL Mariusz Szalbierz, ul. 4 Stycznia 72, 89-340 Białośliwie, oraz nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie internetowej do Twoich potrzeb i zainteresowań oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z naszej strony internetowej wraz z funkcjonalnościami na niej udostępnianych ,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów. Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności, między innymi aby: dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań,zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym, aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem dane mogą zostać przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. dostawcą usług IT, agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług, Zaufanym Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Informujemy, że na naszej stronie internetowej dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych Partnerów.

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak to zrobić.

Zaznacz przycisk „Zgadzam się” jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych podanych w formularzu przez WYDAWNICTWO FAKTYPILSKIE.PL Mariusz Szalbierz, ul. 4 Stycznia 72, 89-340 Białośliwie i naszych Zaufanych Partnerów jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, które obejmują także niezbędne działania analityczne i zestawianie w profile marketingowe na podstawie aktywności na stronie internetowej zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa. Wyrażenie zgody jest dobrowolne , masz prawo do dostępu do swoich danych, ich poprawiania, a także wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 RODO, dostępnych w Polityce prywatności..

Zgadzam sięNie teraz
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone