Zamknij
REKLAMA

Wyraź się w magii słowa. Poeci - do piór!

12:32, 12.01.2018 | fp
REKLAMA
Skomentuj

Rusza XV Regionalny Konkurs Literacki "O Złote Pióro" - "Od magii świata do magii słowa".

Piszesz wiersze? A może tworzysz opowiadania albo bajki? Nie pisz do szuflady! Sprawdź się! Przyślij do nas swoje utwory.

Klub Literacki "Pegazik", działający przy Młodzieżowym Domu Kultury "Iskra" w Pile, wraz z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną im. Pantaleona Szumana w Pile zapraszają do udziału w XV Regionalnym Konkursie Literackim "O Złote Pióro" pod hasłem "Od magii świata do magii słowa". Konkursowi patronują Fundacja Literacka im. Agnieszki Bartol i Wydawnictwo Media Zet.

Konkurs adresowany jest młodych twórców słowa ze szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i studentów z Piły i regionu pilskiego. Hasłem konkursu jest "Od magii świata do magii słowa" - w magii słowa możesz wyrazi swoją wrażliwość, wyobraźnię i fantazję twórczą. Masz wiele możliwości i dużo do powiedzenia. Tematyka konkursu jest dowolna. Czekamy na utwory liryczne, refleksyjne i koniecznie własne.

Przygotuj swoje utwory w trzech egzemplarzach: zestaw od 3 do 5 wierszy lub prozę (do 5 stron maszynopisu) - może to być opowiadanie, bajka, pamiętnik, reportaż literacki, esej, scenariusz sztuki teatralnej;  możesz zgłosić do konkursu zarówno poezję jak i prozę. Podpisz je imieniem i nazwiskiem, podaj swój wiek, adres prywatny i nazwę szkoły i wyślij pod adresem: Młodzieżowy Dom Kultury "Iskra", ul. Okrzei 9, 64-920 Piła, z dopiskiem na kopercie XV Regionalny Konkurs Literacki. Termin nadsyłania prac upływa 10 lutego 2018 roku. Dołącz wypełnioną kartę uczestnika konkursu.

Na laureatów czekają "Złote Pióra" i cenne wydawnictwa, w tym Nowa Antologia Poezji i Prozy "Zderzenie" oraz antologie "Iskry i błyski", "Skrzydlate marzenia", "Najwyższy czas", "Z głową w chmurach" z twórczością autorów związanych z Klubem Literackim "Pegazik" MDK "Iskra" w Pile. Nagrodę specjalną za indywidualność twórczą przyzna Fundacja Literacka im. Agnieszki Bartol.

Uroczyste podsumowanie konkursu połączone z koncertem literacko-muzycznym odbędzie się w marcu br.

(fp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018