Zamknij
REKLAMA

Szkice literackie i improwizacje kontrabasowe

19:45, 10.01.2018 | fp
REKLAMA
Skomentuj

20 stycznia o godzinie 18.00 w Galerii Muzeum Staszica w Pile odbędzie się spotkanie promocyjne książki Sobiesława Kolanowskiego "Szkice dla większych całości". W ramach spotkania usłyszymy też improwizacje kontrabasowe Damiana Kostki.

Sobiesław Kolanowski urodził się w Pile. Studiował na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Szczecińskiej. W tym samym czasie rozpoczął swoje pierwsze próby literackie. Po studiach wrócił do Piły, gdzie pracuje jako architekt. Równocześnie rozwija swoje umiejętności pisarskie.

W roku 2016 jego opowiadanie "Ironia losu" znalazło się w ścisłym finale konkursu miesięcznika "Nowa Fantastyka" na opowiadanie z uniwersum Wiedźmina stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego. Tekst opublikowano w pokonkursowej antologii "Wiedźmin. Szpony i kły" (2017). W 2016 roku jego opowiadanie "14 dni zwykłych" zostało wyróżnione w ogólnopolskim konkursie literackim PWN. Jest ono częścią debiutanckiego zbioru opowiadań "Szkice dla większych całości", który trafi do sprzedaży w styczniu tego roku.

Od kilku lat jest członkiem pilskiego Stowarzyszenia Magnus Ventus, angażującym się w organizację kolejnych edycji Music Festival & Master Class.  

Damian Kostka, poznaniak z urodzenia, to kontrabasista i gitarzysta basowy, absolwent Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu oraz Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Pobierał także nauki u takich muzyków, jak: Ron Carter, Gary Peacock, Dominique di Piazza, Dariusz Oleszkiewicz.

Na swoim koncie ma wiele nagród i wyróżnień (indywidualnych oraz zespołowych) zdobytych na festiwalach i konkursach jazzowych w Polsce i za granicą, m.in. International Tarnów Jazz Contest; Bielska Zadymka Jazzowa; Czech Jazz Contest; Ogólnopolski Przegląd Zespołów Jazzowych i Bluesowych Gdyńskiego Sax Clubu; Festiwal Jazz Wolności; Niemen Non Stop; Discovered by Good Time Radio oraz Jazz Juniors i Krokus Jazz Festiwal; Jazz nad Odrą; Jazz Fruit w Pradze.

Obecnie współpracuje z laureatem Grammy - pianistą Włodkiem Pawlikiem oraz Łukaszem Pawlikiem, Jerzym Małkiem, a także zespołami: Weezdob Collective, Zagórski & Kądziela Collaboration i Global Schwung Quintet. 

(fp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018