Zamknij
REKLAMA

Rzut karny muszą wykonać 932 osoby

17:23, 12.10.2017 | Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA
Skomentuj

Jutro w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. S. Staszica w Pile podjęta zostanie próba bicia rekordu Guinnessa w największej liczbie wykonanych rzutów karnych.

- Dziękuję inicjatorom i partnerom przedsięwzięcia za inicjatywę. Zawsze staram się wspierać wydarzenia, które aktywizują środowisko, ale i promują aktywność sportową. Warto wspomnieć także o zakończonej sukcesem ubiegłorocznej próbie marszu z biało-czerwoną flagą, którą Powiat zorganizował razem z Miastem Piła. Myślę, że w tym roku też uda się pobić rekord. Mam nadzieję, że będziemy przykładem do naśladowania dla innych. Zachęcam, aby każdy, kto ma czas i ochotę, dołączył do nas. Wspólnie pobijmy ten rekord - mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski, zarazem honorowy patron wydarzenia.

Żeby rekord został poprawiony, rzut karny muszą wykonać 932 osoby. Aktualnie rekordowy wynik dzierżą Japończycy. Azjaci zdobyli 313 goli na 931 prób. Istotny jest także aspekt społeczny tego wydarzenia. Jeden z sponsorów, firma Dolina Noteci, za każdą strzeloną w piątek bramkę ufunduje puszkę karmy dla zwierząt przebywających w schroniskach. Niełatwe zadanie będzie miał bramkarz, bowiem przez całe zadanie nikt nie może go zastąpić.

Wszyscy, którzy chcą dołączyć do bicia rekordu Guinnessa, wystarczy że przyjdą jutro(13 października) do hali PWSZ w Pile przy ul. Podchorążych, na miejscu dokonają krótkiej rejestracji i oddadzą strzał w kierunku bramki. Start o godzinie 11.00.

Warto przypomnieć, że niemal dokładnie sześć lat temu hala PWSZ w Pile była areną innego rekordowego wydarzenia: najdłuższego na świecie meczu halowej piłki nożnej. Tamto spotkanie trwało 37 godzin i zakończyło się nietypowym wynikiem 808:627.

(Starostwo Powiatowe w Pile)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

asdasd

9 1

...i kolejny kosztowny patronat z naszych podatków 07:26, 13.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

też była żonateż była żona

6 1

Pobicie bez prób to dla Komarowskiego nie pierwszyzna 08:36, 13.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018