REKLAMA

Inwestycja za ponad 7 mln zł. Jest akt erekcyjny

10:26, 18.10.2017 | Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA
Skomentuj
fot. Starostwo Powiatowe w Pile

Po pięćdziesięciu latach oczekiwania Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pile będzie miał salę sportową z prawdziwego zdarzenia. 16 października br. został wmurowany kamień węgielny pod tę ważną i bardzo potrzebną inwestycję. Sala ma być oddana do użytku już za dziewięć miesięcy, 30 czerwca 2018 roku. Jej wykonawcą jest Pil-Building Sp. z o.o. w Pile.

- Prace nad zagospodarowaniem terenu trwają już od kilkunastu tygodni i wkrótce się zakończą. Co do hali, będzie ona powstawać sprawnie, dlatego już teraz zapraszam na jej otwarcie, połączone z obchodami jubileuszu 50-lecia działalności Ośrodka. Wykonawca to znana i solidna firma. Głównym użytkownikiem sali będzie młodzież, której z różnych powodów często żyje się trudniej niż rówieśnikom. Ten obiekt powinien pomóc uczniom placówki we wzmacnianiu formy fizycznej i psychicznej - mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.

- Ten moment był dla wielu tylko marzeniem, które dziś staje się faktem. Jest to bez wątpienia największe wyzwanie w długiej, 50-letniej historii naszej placówki. Ta okrągła rocznica przypada dokładnie 28 października tego roku. Lepszego podarunku nie mogliśmy sobie wymarzyć. Serdecznie dziękuję panu staroście Eligiuszowi Komarowskiemu, który stał się prawdziwym kamieniem węgielnym tej inwestycji - podkreśla Tomasz Łochowicz, pełniący obowiązki dyrektora SOSW w Pile.

W uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę sali gimnastycznej przy SOSW uczestniczyli także reprezentanci głównego wykonawcy z prezesem Tomaszem Tobołą na czele, Aleksandra Błażejewska - emerytowany pracownik Ośrodka i honorowy obywatel Piły, Jerzy Wiesiołek - członek Zarządu Powiatu w Pile, ksiądz Antoni Tofil - proboszcz parafii p.w. św. Stanisława Kostki w Pile, Mirosław Dzieniszewski - dyrektor Kuratorium Oświaty w Poznaniu Delegatura w Pile, Paweł Jarczak - wiceprzewodniczący Rady Miasta Piły, Tomasz Pawłowski - skarbnik powiatu, nauczyciele, uczniowie i ich rodzice, a także dyrektorzy szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Pilski.

Treść aktu erekcyjnego: „My, uczestniczący w dzisiejszej uroczystości, podajemy do wiadomości współczesnym i ku wiecznej pamięci potomnych, że szesnastego października Roku Pańskiego dwa tysiące siedemnastego, w obecności znamienitych gości wmurowano Kamień Węgielny pod salę gimnastyczną wraz z zapleczem przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Pile. Uroczystego wmurowania aktu dokonał starosta pilski Eligiusz Komarowski, a ziemię poświęcił proboszcz parafii p.w. św. Stanisława Kostki ks. Antoni Tofil. Realizatorem tego dzieła jest Powiat Pilski, wykonawcą zaś Pil-Building Sp. z o.o. Oby rozpoczęte dziś dzieło po wsze czasy służyło współczesnym i potomnym. Obecność swą w dzisiejszej uroczystości i historyczny moment wmurowania Aktu Erekcyjnego poświadczają: starosta pilski Eligiusz Komarowski, prezes zarządu Pil-Building Sp. z o.o. Tomasz Toboła, p.o. dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pile Tomasz Łochowicz oraz znamienici goście.”

Budowa sali gimnastycznej wraz z zagospodarowaniem terenu przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Marii Grzegorzewskiej w Pile dofinansowana jest ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi 7,3 mln zł, z czego 5 mln zł stanowią koszty kwalifikowalne. Powiat Pilski pozyskał praktycznie maksymalną kwotę dofinansowania z WRPO, prawie 4 mln zł, czyli 80 procent kosztów kwalifikowalnych projektu. Umowa o dofinansowanie inwestycji została zawarta w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu 22 maja br. Projekt - oprócz budowy sali gimnastycznej - obejmuje także zagospodarowanie terenu, gdzie już powstają m.in. boiska sportowe, plac rehabilitacyjny i ogród polisensoryczny.

(Starostwo Powiatowe w Pile)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

latający cyrk MPlatający cyrk MP

13 0

Dwa miesiące i dwie konferencje z kamerami i fotografami. Na pierwszej pokazali jak niszczą drzewa pod budowę, na drugiej że dokonali aktu erekcyjnego. Powód kolejnych comiesięcznych prasowych konferencji: w listopadzie-wbicie łopaty pod budowę, w grudniu-wywóz ziemi, styczeń-luty konferencja "chcemy ale nie możemy, bo zimno", marzec-relacja z budowy po zimie, kwiecień wywożenie wody z dołu pod fundamenty, maj-położenie pierwszej cegły, czerwiec-położenie cegły nr 100, itd. itp. I to wszystko za państwowe pieniądze!!! 11:26, 18.10.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

adiadi

4 0

bo fejm musi byc ;)) szopka 13:58, 18.10.2017


QueerQueer

5 0

Ale erekcja trwa 16:49, 18.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone | 2017