REKLAMA

Prezes PZPS zaakceptował budowę hali przy Pola

13:04, 28.12.2017 | Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA
Skomentuj
fot. Starostwo Powiatowe w Pile

Zgodnie z wcześniejszą deklaracją, podczas wizyty w pilskim starostwie Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, zaakceptował wniosek dotyczący dofinansowania budowy hali sportowej przy ulicy Wincentego Pola w Pile przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Dokument został już dostarczony do resortu sportu. Obiekt będzie służył przede wszystkim uczniom Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej.

- Jest to kolejna strategiczna inwestycja, którą zaplanowaliśmy i realizujemy. Mając wsparcie w osobach prezesa PZPS Jacka Kasprzyka i posła Grzegorza Piechowiaka, którym serdecznie dziękuję, sukces jest bardzo prawdopodobny. Ze względu na bogate siatkarskie tradycje, Piła zasługuje na taki obiekt. Zgodnie z założeniami projektu, zarządzany przez Ministerstwo Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej może dofinansować budowę nawet w 70 procentach - informuje starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Hala ma spełniać wszelkie standardy umożliwiające organizowanie meczów i imprez wysokiej rangi. Jej powierzchnia wyniesie około 1700 metrów kwadratowych, a wysokość 9 metrów. Powstaną też trybuny na około 200 miejsc.

- Na sportowe inwestycje patrzymy w sposób pragmatyczny. Więcej miejsc siedzących ma posiadać po rewitalizacji pilska hala przy Bydgoskiej. Staramy się, żeby i w ten historyczny dla miasta obiekt, podobnie jak w stadion przy Okrzei, tchnąć wkrótce nowe życie. Nieustannie staramy się o środki zewnętrzne. Tylko przez ostatnich kilkanaście miesięcy Powiat Pilski pozyskał około 40 mln złotych. Liczę, że kolejny rok będzie pod tym względem równie udany - dodaje starosta.

Prezes Jacek Kasprzyk zauważył, że hala przy LOMS spełni nie tylko wymogi stawiane przez Polski Związek Piłki Siatkowej, ale również przez europejską i światową federację siatkówki.

- Im więcej młodzieży w hali, tym mniej przy budce w piwem. Również ten aspekt należy wziąć pod uwagę. PZPS w pełni popiera wniosek przygotowany przez Powiat. Ten obiekt będzie strategiczny dla całego regionu. Przypomnę, że Piła to najmocniejszy ośrodek siatkówki młodzieżowej w całej Wielkopolsce. Warto o tym pamiętać - podkreśla Jacek Kasprzyk.

- Historia zatacza koło - przypomina Grzegorz Piechowiak, poseł na Sejm RP. - W 1999 roku pilskie siatkarki zdobyły mistrzostwo kraju, ale hali z prawdziwego zdarzenia wtedy nie mieliśmy. Rozrywki Ligi Mistrzyń z udziałem "Nafty" odbywały się w Wałczu. Dzięki wspólnym staraniom z ówczesnym wicemarszałkiem Senatu Tadeuszem Rzemykowskim udało się dopełnić dzieła i zbudować w Pile obiekt, który wspaniale funkcjonuje do dziś. Jestem pełen wiary, że i tym razem uda się pozyskać środki niezbędne do realizacji tej inwestycji.

Grzegorz Witkowski, dyrektor LOMS w Pile podziękował również kierownictwu Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej: - To właśnie Poznań musiał zaakceptować wniosek w pierwszej kolejności. Dzięki wspólnej, zespołowej - jak przystało na siatkówkę - pracy dokumentacja jest już w pełni gotowa. Liczę na szczęśliwy finał.

Co dalej? Jak informuje Karolina Szambelańczyk, dyrektor Wydziału Funduszy Pomocowych i Rozwoju, do końca marca należy przygotować zgłoszenie do programu jednorocznego, a maksymalnie dwa miesiące później wniosek inwestycyjny. Szacuje się, że koszty przedsięwzięcia wyniosą 11 mln zł.

Teraz pozostaje czekać na dobre wieści z Ministerstwa!

(Starostwo Powiatowe w Pile)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

xyzxyz

19 4

czyli tak naprawdę nic nie jest pewne ;) ale bicie piany i PR jest ;d 15:56, 28.12.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

abcabc

10 1

tylko tyle do zdjęć? a gdzie Pochylski, Pabich, Pierko? to chyba jednak dopiero początek 11:47, 29.12.2017


AdiAdi

16 1

3 konferencja w tym temacie ;) nic do przodu a chciałbym zapytać ile powiat zabezpieczyl kasy na budowę hali w 2018 ???? Hala 11 mln ;) nie w kij dmuchał a powiat i tak zakłada deficyt 16:59, 28.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PexPex

15 3

No cóż taka inwestycja za 11 mln rozpoczęta na rok przed końcem kadencji? Pachnie kiełbasą wyborczą o czym świadczy liczba osób za stołem prezydialnym. Nagle wszyscy budują salę sportową. Szkoda że nawet prezes PZPS dał się wciągnąć w to żałosne widowisko. Dość gadania Eli do pracy a nie kolejna konferencja. 19:46, 28.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mm

14 1

Jeszcze nawet nie ma wniosku inwestycyjnego a już. No cóz 11:22, 29.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hmmhmm

2 0

Jacek Kasprzyk: Jeśli De Giorgi nie czuje się winny, to ja tym bardziej
12:48, 29.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018