REKLAMA

Jaka organizacja ruchu na ulicy Wawelskiej? Przeczytaj!

23:16, 10.02.2018 | Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA
Skomentuj
fot. Starostwo Powiatowe w Pile

Starosta Pilski - biorąc pod uwagę opinię m.in. naczelnika wydziału ruchu drogowego KPP w Pile - zatwierdził aneks do projektu czasowej organizacji ruchu na ulicy Wawelskiej. Obowiązuje on od 9 lutego.

- Jednocześnie dementuję informacje zamieszczone 6 lutego br. na stronie Urzędu Miasta Piły i powielone następnie przez część lokalnych mediów, iż "nowa organizacja planowo ma zostać wprowadzona najpóźniej 11 lutego" i że "według nowego projektu ulica Wawelska od zjazdu z drogi krajowej nr 11 w kierunku do Kaczor stanie się dwukierunkową". Wykonawca prac związanych z przebudową ulicy Wawelskiej złożył bowiem 6 lutego br. do Powiatowego Zarządu Dróg w Pile wniosek, który dotyczył wyłącznie zmiany organizacji ruchu na odcinku ze zjazdu z obwodnicy DK nr 11 na ulicę Wawelską w kierunku Kaczor. We wniosku stwierdził, że ruch będzie odbywał się jednostronnie - informuje starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Zatem dojazd do Piły z kierunku Kaczor nadal będzie możliwy tylko ulicą Młodych, natomiast z Piły do Kaczor będzie można dojechać również ulicą Wawelską, jednakże jedynie ze zjazdu z obwodnicy DK nr 11 na ulicę Wawelską skręcając w prawo.

Jak poinformował Mateusz Antoniak, kierownik budowy z ramienia firmy Trakcja PRKiL S.A, zmiana ruchu zostanie wprowadzona najprawdopodobniej od poniedziałku, czyli 12 lutego. O konkretnej dacie i godzinie poinformujemy, kiedy pojawi się oznakowanie nowego kierunku ruchu nowymi znakami drogowymi.

Przebudowa ulicy Wawelskiej jest realizowana ze środków publicznych: funduszy europejskich, budżetu Gminy Piła oraz Powiatu Pilskiego. Funkcje inwestora pełni Gmina Piła.

(Starostwo Powiatowe w Pile)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

UweUwe

4 0

Oh ten Janek... cały Janek. Nic dodać nic ująć. 08:36, 11.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wopwop

5 1

No *%#)!& - zdementował o 1 dzień - ustawka starostwa 10:35, 11.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

????????

1 1

To wykonawca robót zrobił w ciula Głowskiego. Złożył wniosek o jeden kierunek, a ten trąbił, że o dwa kierunki ruchu:)
A swoją droga po kiego grzyba miasto mówiło o 2 kierunkach jak ono o tym nie decyduje tylko wykonawca robót i starosta? 22:05, 11.02.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

~olo~olo

0 0

Bo tylko w Polsce o inwestycji nie decyduje inwestor (czyli gmina Piła) tylko wykonawca i starosta. Taki to piękny kraj ;) 10:38, 12.02.2018


REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018