Zamknij

Nocka w szkole w stylu indiańskim

08:40, 23.05.2017 Renata Nowicka
Skomentuj

Uczniowie klasy 3a wraz ze swoją wychowawczynią Elżbietą Knioła oraz nauczycielką Renatą Nowicką spędzili noc… w szkole. Konkretnie: w sali gimnastycznej.

Podczas wspólnego przeżywania z podopiecznymi tej „nocki w stylu indiańskim” opiekunki dyskretnie realizowały postawione sobie cele. Dzieci uczyły się samodzielności i odpowiedzialności (w pobliżu nie czuwali rodzice), a także umiejętności podejmowania ważnych dla siebie i innych decyzji. Miały możliwość poznać inne niż na co dzień formy spędzania wolnego czasu i być współorganizatorami dobrej zabawy, a spędzenie nocy poza domem uczyniło je osobami bardziej dorosłymi i odpowiedzialnymi.

Taka przygoda to doskonała okazja do lepszego poznania uczniów, a dla nich samych osiągnięcie głębszej integracji, przełamanie różnych barier, umacnianie więzi. Zabawy były tak pomyślane i zaplanowane, by pokazać dzieciom, że najbardziej owocna i najważniejsza jest współpraca i konstruktywne działanie wszystkich członków „plemienia”. Przy szybkim podejmowaniu decyzji znikały wszelkie bariery. Aby wykonać zadanie, potrzebna była współpraca. Więzi rodziły się same.

Podczas „nocki w szkole” dzieci zobaczyły szkołę od innej, mniej oficjalnej strony. Atmosfera zabawy, akceptacji, życzliwości, która towarzyszyła tej imprezie, pozwoliła uczniom polubić szkołę i odnaleźć tu swoje miejsce, a przejście wieczorem po szkolnych korytarzach w domowych kapciach i pidżamach pomogło traktować szkołę jak drugi dom.

Oto atrakcje „nocki w szkole”:strój indiański, w który przebrali się uczniowie; losowanie imion indiańskich, np. Celna Strzała, Rączy Jeleń, Bystra Rzeka; prezentacja multimedialna o życiu Indian w sali komputerowej; podział uczniów na trzy plemiona i wybór nazwy (Wilki, Nocni Wojownicy, Rogacze); malowanie twarzy; budowanie tipi; strzelanie z łuku; pizza; zdobywanie sprawności indiańskich podczas zabaw; „skradanie się” z zastosowaniem pióra i dzwonka; „wyścig jaszczurek”; „Biały Kieł - wilku wyj”; „Świetliki” z wykorzystaniem piłek i latarek; wykonanie totemów; zabawa naśladowcza podczas czytania  bajki o plemieniu „Taka - Tuka”; przygotowywanie śniadania.

Wszyscy świetnie się bawili. Serdecznie dziękujemy niezawodnym rodzicom za pomoc w realizacji zadań, a uczestnikom za wspaniale, wspólnie spędzony czas!

(Renata Nowicka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%