REKLAMA

Wyrzyscy policjanci ujawnili 550 porcji amfetaminy

14:40, 26.07.2017 | podkom. Żaneta Kowalska, KPP w Pile
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku podczas dwóch kontroli drogowych zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków. Zabezpieczono łącznie ponad 550 porcji amfetaminy.

W minioną sobotę w godzinach porannych wyrzyscy policjanci pełnili służbę na terenie gminy. Będąc w Gleśnie w pewnym momencie zauważyli VW Golfa, którym podróżowało dwóch mężczyzn. Ci na widok mundurowych zaczęli się dość nerwowo zachowywać, co wzbudziło podejrzenia stróżów prawa, którzy postanowili zatrzymać auto do kontroli.

Podczas przeszukania pojazdu funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli blisko 400 porcji substancji psychotropowych w postaci amfetaminy. Narkotyki zapakowane były w worki strunowe i ukryte w specjalnej skrytce. Ich właściciele zostali natychmiast zatrzymani i przewiezieni do najbliższej jednostki Policji.

Nazajutrz w Wyrzysku policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki BMW, którym jechało dwóch mężczyzn. Powodem kontroli był fakt, iż kierujący poruszał się pojazdem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze podczas wykonywanych czynności, obserwując kierowcę i pasażera, bez wahania postanowili przeszukać dokładnie samochód, zwłaszcza, że kierowca w przeszłości był już karany za przestępstwa narkotykowe.

Policjanci kompleksowo wykonali czynności przeszukania pojazdu i znaleźli skrzynkę z narzędziami. W środku były śmieci, a wśród nich pudełko po kliszy fotograficznej, w którym ukryte było ponad 150 porcji amfetaminy.

W okresie dwóch dni podczas dwóch kontroli drogowych wyrzyscy policjanci zatrzymali czterech mieszkańców powiatu pilskiego w wieku od 19 do 29 lat. Za popełnione przestępstwa grozi im kara więzienia do 3 lat. Jeden z zatrzymanych mężczyzn, 29-letni mieszkaniec Piły, był wcześniej karany za przestępstwa narkotykowe.

(podkom. Żaneta Kowalska, KPP w Pile)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

GONIĆ, ŁAPAĆ I WSADZGONIĆ, ŁAPAĆ I WSADZ

3 0

BRAWO DLA PANÓW POLICJANTÓW, WIĘCEJ TAKICH AKCJI, A TE GLUTY TZN. NARKOTYKI WYRZUCIĆ DO KLOZETU. 18:38, 26.07.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone | 2017