Zamknij
REKLAMA

Wszystko zaczęło się od małej Vashti

11:21, 16.09.2017 | Renata Nowicka
REKLAMA
Skomentuj

Jednym z elementów planu pracy oddziału zerowego działającego przy Szkole Podstawowej w Falmierowie jest realizacja zajęć w ramach tzw. kalendarza dni nietypowych. Pierwszym z nich był Międzynarodowy Dzień Kropki, obchodzony na całym świecie 15 września jako święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.

Ta inicjatywa ma na celu pobudzać pomysłowość uczniów, zachęcać ich do tworzenia. Niezależnie od wieku, każdy z nas ma jakiś talent, Dzień Kropki jest dobrym pretekstem do pokazania go światu.

Dzień zaczęliśmy od obejrzenia historii małej Vashti, bohaterki książki Petera H. Reynolds’a, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.

Następnie dzieci szukały kropek w swoim otoczeniu, na ubraniach, zabawkach, książkach itp., tworzyły obrazki za pomocą łączenia kropek. W drugiej części dnia mogły wykazać się swoimi talentami, bo przecież każdy jakiś ma. Nadia pięknie recytuje, Maks, Wojtek i Remik to znakomici piłkarze, Amelka i Lena lepią z plasteliny, Hania pięknie rysuje. Wojtek, Oleg i Maks potrafią z klocków zbudować dom.

Chociaż tego dnia jeszcze nie wszyscy byli gotowi, by się zaprezentować, to już wiedzą, że to tylko początek i w ciągu całego roku będziemy odkrywali kolejne talenty naszych przedszkolaków.

(Renata Nowicka)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018