REKLAMA

Dzieła szklanej sztuki trafią na aukcję WOŚP

17:45, 11.01.2017 | fp
REKLAMA
Skomentuj

"Drugie życie szkła" to hasło konkursowe projektu edukacyjno-recyklingowego EduPak Polska, nad którym firma Ardagh Glass S.A. sprawowała patronat. Ale nie tylko.

„Drugie życie szkła” to także idea pomocy drugiemu człowiekowi. Dlatego też wybrane prace uczniów szkół ponadgimnazjalnych, które zostały nagrodzone i wyróżnione w konkursie, zostały przekazane przez młodych autorów na licytację w ramach 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

„Szklana skarbonka” Dominika Bajera, „Wazon butelkowo-chlebowy” Dominika Kasperczaka, „Szklany splot” Zuzanny Sidoruk i „Słodki naszyjnik” Marty Murkowskiej to wyjątkowe dzieła szklanej sztuki. Są nie tylko estetycznie wykonanie, ale przede wszystkim ekologiczne. Teraz ich autorzy, dając drugie życie opakowaniom szklanym, mogą dołożyć swoją „cegiełkę” do ratowania życia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz pomóc w zapewnieniu godnej opieki medycznej seniorom.

- Wymienione prace są już wystawione do licytacji, a niektóre z nich już teraz kilkakrotnie przekroczyły swoją wartość początkową. Bardzo nas to cieszy, ponieważ potwierdza to nie tylko słuszność dokonanych decyzji konkursowych i jakość wyróżnionych prac, ale też zaangażowanie w słuszną sprawę, co jeszcze bardziej jednoczy nas jako Przyjaciół Szkła - informuje Barbara Maciałczyk z Ardagh Group, reprezentująca Friends of Glass w Polsce.

(fp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018