REKLAMA

W łobżenickim amfiteatrze zagrają dla Ksawerego

18:32, 08.08.2017 | fp
REKLAMA
Skomentuj

15 sierpnia w amfiteatrze w Łobżenicy odbędzie się festyn charytatywny "Gramy dla Ksawerego".

Impreza, którą poprowadzi Jarosław Poloczek, rozpocznie się o godzinie 14.00. W programie: gry, zabawy i konkursy dla całej rodziny, stoisko animacyjne (malowanie twarzy, ozdabianie włosów, balonowe zwierzaki, kolorowanki), stoisko gastronomiczne (kawa, herbata, ciasta, barszcz, grill, chleb ze smalcem i ogórkiem), gofry oraz grochówka, stoisko rękodzieła, stoisko muzeum, "Kup maskotkę dla Ksawerego" (wśród zakupionych maskotek ciekawe nagrody, m.in. rower i sofa), dmuchane zamki, wata cukrowa i popcorn.

O godzinie 17.00 rozpocznie się koncert zespołu AM.

Podczas festynu zostanie przeprowadzona zbiórka publiczna na rzecz podopiecznego fundacji "Złotowianka" 2-letniego Ksawerego Herba z Kunowa. To kochany, dzielny i wesoły chłopiec, który urodził się z wadą wrodzoną – wodogłowiem. Skutkiem choroby jest wzmożone napięcie mięśniowe z przewagą prawostronną oraz niedowład prawej strony ciała, co uniemożliwia mu prawidłowy rozwój psychoruchowy. Chłopiec niedawno zaczął czworakować, a obecnie jest rehabilitowany przez fizjoterapeutę pod kątem chodu.

Ksawery uczęszcza na turnusy rehabilitacyjne o ile rodzicom pozwalają na to środki finansowe. Tymczasem potrzebna mu jest wzmożona i systematyczna rehabilitacja, która pozwoli szybciej wrócić do zdrowia. Aby tak się stało, chłopiec musiałby poza zajęciami kilka razy w roku uczestniczyć w turnusach rehabilitacyjnych. Taki 2-tygodniowy pobyt to jednak koszt ponad 5 tys. zł, co przekracza możliwości finansowe rodziców.

(fp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

pomocnikpomocnik

0 0

Super sprawa bravo i życzę powodzenia dla rodziców i organizatorów 17:24, 10.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone | 2017