Hurtownia Neumann mistrzem halówki

09:26, 12.02.2018 Mariusz Gniot
Skomentuj fot. Mariusz Gniot fot. Mariusz Gniot

Hurtownia Neumann w ostatnim meczu sezonu piłki halowej w Łobżenicy zwycięstwem nad Bractwem Orhickim (4:1) zdobyła mistrzostwo Ligi LZS Piłki Halowej pod patronatem Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łobżenicy.

Wczoraj przy pełnych trybunach rozegrano ostatnią kolejkę Ligi LZS Piłki Halowej. O tytuł mistrzowski walczyły cztery drużyny: Auto Części Długołęcki, Bractwo Orhickie, Hurtownia Neumann i Osieckie Orzełki.

Po raz kolejny organizatorom udało tak się ułożyć terminarz, że ostatnie dwa mecze decydowały o wszystkim. W swoim meczu szansę na podium stracili zawodnicy Auto Części, którzy przegrali z Warszawski Team (2-4). W ostatnim meczu rozgrywek Hurtownia Neumann walczyła z Bractwo Orhickie. Zwycięstwo bądź remis Hurtowni dawało jej pierwsze miejsce w rozgrywkach, natomiast młodzi piłkarze Bractwa musieli wygrać by zostać mistrzami ligi. Po pierwszej połowie prowadzili zawodnicy Bractwa i mogli czuć się mistrzami. Jednak w drugiej połowie doświadczenie piłkarzy Hurtowni wygrało z młodością i fantazją. Początek drugiej części to dwa ciosy zadane w ciągu minuty przez piłkarzy Hurtowni sprawiły, że młodzi zawodnicy nie zdołali się już podnieść. Ambitna gra zawodników z Bractwa nie dawała rezultatów. To Hurtownia zdobyła kolejne dwie bramki i po ostatnim gwizdku sędziów mogła cieszyć się z mistrzostwa ligi LZS. Porażka Bractwa sprawiła, że młodzi zawodnicy spadli na trzecie miejsce.

Drugie miejsce wywalczyli zawodnicy Osieckich Orzełków.

Po ostatnim meczu nadszedł czas na podsumowanie trzymiesięcznych zmagań zawodników w ramach Ligi LZS Piłki Halowej pod patronatem Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łobżenicy. Na początku uroczystego zakończenia Ligi prezes Zarządu LZS Antoni Kapeja przywitał przybyłych gości: burmistrza Łobżenicy Piotra Łososia, wiceprezesa OSM w Łobżenicy Tomasza Gryczkę, radną Rady Powiatu Zdzisławę Bosak-Kawę, członków zarządu LZS Aleksandra Tadycha, Marcina Czyż, Eugeniusza Konerę, Mariusza Gniot oraz fundatora nagród indywidualnych Konstantego Kurka.

Najlepszym zawodnikiem drużyn LZS wybrano zawodnika z drużyny LZS Piesno Mateusza Fąsa. Nagrodę ufundował Aleksander Tadych.

Z 66. bramkami najlepszym strzelcem ligi został Rafał Kubacki z Auto Części Długołęcki, któremu statuetkę wręczył fundator nagrody Konstanty Kurek (nagrodę odebrał brat zawodnika).

Nagrodę dla najlepszego zawodnika otrzymał Wojciech Węgrzyn z Osieckich Orzełków.

Najlepszym bramkarzem ligi wybrano Huberta Czyżaka z drużyny Bractwo Orhickie.

Nagrodę fair play otrzymał Jakub Jarmołowicz z drużyny Hurtowni Neumann.

Najważniejszy puchar i tytuł mistrza ligi z rąk wiceprezesa OSM Łobżenica Tomasza Gryczki odebrał Krzysztof Neumann, kierownik i zawodnik Hurtowni Neumann.

Zarząd LZS serdecznie dziękuje prezesowi OSM Łobżenica Andrzejowi Gliszewskiemu za pomoc finansową w organizacji Ligi LZS.