Sukcesy w "Pucharze 4 Jezior" i nie tylko

16:34, 12.08.2018 mk Aktualizacja: 16:42, 12.08.2018

W tegoroczne wakacje mieszkańcy Jeziorek zapisali na swoim koncie kilka sukcesów w maratonie pływackim.

30 czerwca w Margoninie odbyły się pierwsze zawody w ramach tegorocznej edycji pływackiego "Pucharu 4 Jezior". O zwycięstwo rywalizowano na dwóch dystansach: 1500 i 3000 metrów. Marcin Wypych z Jeziorek zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii i trzecie w kategorii open na dystansie 1500 metrów.

21 lipca Marcin Wypych i Paweł Lisiecki z Kaczor wystartowali na IV Mistrzostwach Polski Masters w Open Water na dystansie 3000 metrów na jeziorze Ukiel w Olsztynie. Rewelacyjne czasy pozwoliły Pawłowi Lisieckiemu zająć pierwsze miejsce w swojej kategorii i zostać w niej mistrzem Polski. Marcin Wypych zajął szóste miejsce w swojej kategorii wiekowej, kolejny raz poprawiając swój czas na tym dystansie.

4 sierpnia w Szamocinie nad jeziorem Siekiera odbył się drugi etap pływackiego cyklu "Puchar 4 Jezior". Marcin Wypych i Paweł Lisiecki uzyskali tam świetne wyniki i zajęli w swoich kategoriach drugie i szóste miejsce.

Nazajutrz odnotowano kolejny start mieszkańców Jeziorek: Katarzyny i Marcina Wypych w Triathlon Series Chodzież 2018. Pani Katarzyna na dystansie 1/8 Ironman z czasem 1:34 zajęła drugie miejsce w swojej kategorii, natomiast Marcin pokonał dystans 1/4 Ironman z czasem 2:46. Warto przypomnieć, że Katarzyna już drugi raz z rzędu zajęła w tym roku drugie miejsce.

Świetny czas uzyskał również Paweł Lisiecki - 2:31, co daje nadzieję na kolejne zwycięstwa.