Ryby wyjątkowo zakpiły sobie z wędkarzy

15:06, 03.05.2017 Henryk Błaszczyk

Pięciu mieszkańców gminy Kaczory wzięło udział w rozegranych 1 maja na Noteci w Czarnkowie Drużynowych Mistrzostwach Okręgu Nadnoteckiego w wędkarstwie spławikowym.

Junior Dawid Hebel z Kaczor i Jarosław Błaszczyk z Jeziorek byli członkami czteroosobowej drużyny „Złotej Rybki”, która w ten świąteczny dzień wywalczyła tytuł mistrza Okręgu Nadnoteckiego. Ich zasługa w zdobyciu mistrzostwa była ogromna, bo zarówno Dawid z wynikiem 725 g (trzeci wynik zawodów) wygrał sektor juniorów, jak i Jarek z wynikiem 175 g wygrał sektor A. Skład drużyny uzupełniali: Damian Nowakowski (155 g, siódme miejsce w sektorze C) i Stanisław Piotrowski bez ryby w sektorze B. Drugie miejsce w Mistrzostwach zajęła drużyna „Nałęcz” Czarnków, a trzecie „Pilanin Piła”. Startujący indywidualnie w sektorze juniorów Konrad Mohr ze Śmiłowa nie złapał żadnej rybki.

Kierownikiem zespołu „Złotej Rybki” i opiekunem juniorów był Henryk Błaszczyk z Jeziorek. Piątym uczestnikiem mistrzostw z gminy Kaczory był Krzysztof Szykowny z Kaczor, a reprezentował drużynę „Nafty” Piła (z wynikiem 700 g zajął czwarte miejsce w sektorze C i jako jedyny z drużyny „Nafty” złowił ryby).

Trzeba dodać, że podczas zawodów wiał bardzo silny wiatr i było bardzo zimno, co utrudniało skuteczne łowienie. W tym roku ryby wyjątkowo zakpiły sobie z wędkarzy - na 64 startujących (w tym 18 juniorów) tylko 30 miało coś na haczyku.

Noteć w Czarnkowie zawsze była przyjazna „Złotej Rybce”, bo w minionym czasie wielokrotnie zdobywała wszystkie kolory medali, w tym kilka złotych. Zawsze w tej drużynie startował ktoś z gminy Kaczory. Wartość sukcesu drużyny podnosi fakt, że w innych zespołach startowali uczestnicy Grand Prix Polski, finaliści Mistrzostw Polski i Mistrz Świata. Można powiedzieć, że gmina Kaczory wędkarstwem stoi!