Tenisiści stołowi z Michała awansowali do III ligi

10:43, 24.05.2017 fp

Zawodnicy Parafialnego Klubu Sportowego Michał Krostkowo w składzie: Piotr Huszek, Janusz Saturski, Wojciech Kwiatkowski, Bartłomiej Czapiewski, Damian Lipiński stoczyli ważne mecze w turnieju barażowym o awans do III ligi mężczyzn w tenisie stołowym.

O awans - oprócz PKS Michał Krostkowo - walczyły kluby LKS Burza II Drzeczkowo, MKTS II Opalenica i KS Górnik Wierzbinek.

Wszyscy zawodnicy byli pełni determinacji, a emocje rosły z każdym setem. Mecz półfinałowy z drużyną z Drzeczkowa skończył się remisem i o wygranej zadecydowały sety, o które w każdym pojedynku ciężko walczyli panowie z Michała. Ostatecznie do finału, z przewagą jednego seta, weszła ekipa tenisistów z Krostkowa. W finale zawodnicy PKS Michał zmierzyli się z drużyną z Wierzbinka, która w półfinale nie tracąc wiele sił uporała się z drużyną z Opalenicy 6:2.

Mecz finałowy to kolejny horror dla „Michałów”. W pewnym fragmencie gry zaczęli przegrywać 4:2, ale wiedząc, że w sporcie walczy się do końca, w drugiej części meczu nie dali szans przeciwnikowi. Mimo tego, że mecz skończył się remisem 5:5 to w setach była przewaga na korzyść PKS Michał (20:16). Po wyczerpującym fizycznie i psychicznie turnieju tenisiści z Krostkowa awansowali do III ligi mężczyzn w tenisie stołowym!