Zamknij
REKLAMA

Solaris: spotkanie z kosmicznym światem

10:10, 05.09.2018 | RCK Piła
REKLAMA
Skomentuj

30 września Teatr im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie przedstawi sztukę Stanisława Lema "Solaris".

To najbardziej znana powieść Stanisława Lema. Klasyczne dzieło gatunku science fiction wyreżyserowała Elżbieta Depta, absolwentka Wydziału Reżyserii Dramatu w krakowskiej PWST. Tym razem będzie to spektakl anektujący nie tylko przestrzeń sceny, ale też całego teatru, wzbogacony o multimedia i absolutnie "kosmiczną" muzykę realizowaną na żywo przez Macieja Szymborskiego.

Lem w "Solaris" nie tylko opowiada nam frapującą, wyłamującą się ze wszelkich schematów historię prób kontaktu człowieka z Obcym, ale przede wszystkim zadaje pytania o kondycję istoty ludzkiej, otwiera przestrzeń do rozważań i przemyśleń chociażby w kwestii poznawania wszechświata i naszego w nim miejsca. Jednocześnie opowiada jedną z najpiękniejszych historii miłosnych w polskiej literaturze.

- Jednak to nie tylko zagadkowa fabuła składa się na sukces książki, ale zawarte w niej przemyślenia na temat istoty i granic człowieczeństwa i możliwości poznania niepoznawalnego - mówi Elżbieta Depta - reżyserka spektaklu. Choć bohaterowie Lema są ludźmi przyszłości, to jednak przeżywają podobne nam osobiste dramaty, nękają ich te same wątpliwości, które są doświadczeniem człowieka XX i XXI wieku. Naukowcy zamieszkujący stację badawczą dążą do zgłębienia fenomenu Planety Solaris, stając przed dylematami moralnymi i problemami etycznymi, z jakimi mierzy się również dzisiejsza nauka.

Zapraszamy na spotkanie z kosmicznym światem i fantastyczną fabułą.

Spektakl w RCK w Pile rozpocznie się o godzinie 19.00. Bilety 20 zł.

(RCK Piła)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

VIII CVIII C

0 0

Durnowaty tytuł, jak to u naczelnego. Świat jest częścią kosmosu. 22:37, 17.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

IcIc

0 0

durnowaty to ty jesteś, tłuku 22:49, 17.09.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Lucek MucekLucek Mucek

0 0

Tak właśnie myślą głąby bez wyobraźni. Świat jest częścią właściwą kosmosu. Stanisław Lem ośmiał by ten durnowaty tytuł. 10:39, 18.09.2018


REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone