REKLAMA

Pilski Budżet Obywatelski - teraz czas weryfikacji

09:45, 18.05.2017 | UM Piła
REKLAMA
Skomentuj

W miniony piątek skończył się czas na składanie propozycji do tegorocznej edycji Pilskiego Budżetu Obywatelskiego. Pilanie przesłali 173 projekty.

Zgłoszone propozycje będą teraz sprawdzone przez Zespół Opiniujący. Lista projektów, które trafią pod głosowanie mieszkańców, znana będzie najpóźniej 12 czerwca. Wówczas rozpocznie się etap głosowania.

Ze wstępnej analizy przesłanych wniosków wynika, że najwięcej propozycji zgłosili mieszkańcy osiedli Górne i Koszyce. Wśród przesłanych wniosków pojawiają się propozycje budowy chodników, dróg, placów zabaw, siłowni zewnętrznych i parkingów. Pojawiają się również zadania, które nie pojawiały się w dotychczasowych edycjach. Wśród nich są np. instalacja tabliczek z informacjami na temat patronów poszczególnych ulic, czy też instalacja na terenie placu zabaw urządzeń dla osób niepełnosprawnych.

W skład Zespołu wchodzą przedstawiciele Zarządu Dróg i Zieleni, Wydziału Gospodarki Nieruchomościami, Wydziału Rozwoju i Funduszy Europejskich, Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz Biura Prezydenta. To oni zweryfikują, czy miasto jest właścicielem gruntu, na którym ma powstać wskazane przez wnioskodawcę zadanie.

W ramach dotychczasowych edycji mieszkańcy zdecydowali o przeznaczeniu 11 mln zł. Środki te pozwoliły na wybór 80 zadań. W tym roku do dyspozycji pilan trafiają kolejne 3 mln zł.

(UM Piła)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone | 2017