REKLAMA

Dzisiaj Dzień Miłośników Munduru w Autowtrysku

07:40, 17.06.2017 | fp
REKLAMA
Skomentuj

Stowarzyszenie Miłośników Munduru w Pile już po raz 14. organizuje Dzień Miłośników Munduru. Przyświecające tegorocznej edycji hasło „100-lecie Błękitnej Armii” inauguruje zarazem obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

- Mundurowi, byli mundurowi oraz miłośnicy munduru obchody swojego święta łączą z obchodami Dnia Dziecka, tworząc pomost między pokoleniami. Wspólnie spędzimy sobotnie popołudnie 17 czerwca na terenie pilskiej firmy „Autowtrysk” przy ulicy Ofiar Katynia 6. Szczegółowy program imprezy można znaleźć na plakatach, umieszczonych w różnych punktach miasta oraz w środkach komunikacji miejskiej - zapowiada Wiesław Andrzejewski, prezes Stowarzyszenia Miłośników Munduru.

A już za kilka dni w nowym numerze naszego miesięcznika obszerne opracowanie Marii Magdaleny Szymała-Kasowskiej "100-lecie Błękitnej Armii".

(fp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

BolekBolek

1 2

Szanuję przywiązanie właścicieli Autowtrysku do tradycji i barwy Wojska Polskiego i popieram wszelkie wysiłki podejmowane dla umocowania pamięci o żołnierzach, którzy przez lata budowali Piłę.
Jednak uważam, że zasłużyli na coś więcej niż kawałek plastiku z komputerowo wydziaranym tekstem. Są szlachetniejsze materiały i krój czcionki wyrażające to samo, lecz godnie oraz pięknie. Koszt takiego upamiętnienia jest z pewnością wyższy, jednak pamięć o ludziach i ich zasługach wymaga odpowiedniej oprawy. Inaczej idea wyrażona banalnie zabrzmi żałośnie słabo... 20:21, 19.06.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone | 2017